Reklama

Celtic Frost bez wokalisty!

Charyzmatyczny frontman Tom Gabrial Fischer opuścił szeregi legendarnej, szwajcarskiej grupy Celtic Frost.

"Wokalista i gitarzysta Celtic Frost, Tom Gabriel Fischer, odszedł z zespołu z powodu nie dającej się zatrzymać, poważnej erozji osobistej postawy tak bardzo potrzebnej przy współpracy w grupie tak wyjątkowej, zmiennej i ambitnej" - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie prekursorów nie tylko black metalu.

Reklama

"Jestem niewyobrażalnie niepocieszony i nieskończenie rozczarowany. Będąc tym, na którym skupia się uwaga publiki i mediów, czuję się zakłopotany i upokorzony tym, że nie jestem w stanie spełnić zasadnych oczekiwań fanów i wynagrodzić ich dobrą wolę, z którą spotkał się Celtic Frost w ciągu ostatnich kilku lat" - mówi Fischer.

Przypomnijmy, że Szwajcarzy powrócili na scenę w 2003 roku, po 10 latach ciszy. W 2006 roku wydali nowy album "Monotheist".

"Zawsze uważałem Monotheist jedynie za początek. Mój umysł i duch są pełne energii, kreatywności, pomysłów. Celtic Frost po raz drugi stał się dla mnie priorytetem. Bardzo chciałem zacząć pracować nad kolejnym albumem. Dla mnie mroczniejszym, cięższym i bardziej eksperymentalnym niż Monotheist" - kontynuuje.

"Celtic Frost stanowiły trzy indywidualności. Ja byłem tylko jedną z nich. Muszę jednak przyznać, że nie było innego rozwiązania" - zaznacza.

Tom Gabriel Fischer podkreślił również, że jego szacunek do Martina Erika Aina (bas) nie został zachwiany, a niektóre z jego pomysłów - oryginalnie przeznaczonych na następcy "Monotheist" - znajdą się na jego własnym dokonaniu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Celtic Frost | Tom | Celtic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje