Reklama

Tak Brzmi Miasto 2023: wiemy, kto zagra na showcase'ie. Jest w czym wybierać!

Tegoroczna edycja Tak Brzmi Miasto odbędzie się w dniach 18-19 listopada. Wiadomo już, które zespoły zaprezentują się podczas showcase'u.

Tegoroczna edycja Tak Brzmi Miasto odbędzie się w dniach 18-19 listopada. Wiadomo już, które zespoły zaprezentują się podczas showcase'u.
Na tegorocznej edycji Tak Brzmi miasto zagra m.in. Daria ze Śląska /Artur Szczepański /Reporter

W tym roku tematem przewodnim konferencji jest kariera. Jak zbudować dobrą, zrównoważoną i długotrwałą karierę? Jak rozpocząć przygodę z branżą muzyczną i jaką rolę w niej dla siebie wybrać? Jak zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnym? Co sprawia, że można odnieść sukces i jakie kroki trzeba wykonać, żeby go osiągnąć? - odpowiedzi na te pytania znajdziemy podczas wykładów, dyskusji i warsztatów. 

Zdecydowano się również na zmianę festiwalowej siedziby - podczas tej edycji konferencja odbędzie się w Pałacu Potockich na krakowskim Rynku.

Teraz dowiedzieliśmy się, kto zagra podczas tegorocznego showcase'u. "Mówimy to co roku, ale tym razem bez cienia kurtuazji - tegoroczny open call naprawdę przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania! Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń, z czego wielkość prezentowała twórczość na naprawdę wysokim poziomie - duma! Wybór nie był prosty, ale niezmiernie się cieszymy, że w końcu możemy przedstawić zespoły i artystów, którzy swoimi koncertami uświetnią tegoroczną, jubileuszową edycję konferencji i festiwalu Tak Brzmi Miasto" - piszą organizatorzy. Tak ich przedstawiają:

Reklama

Izdeb

Paweł Izdebski aka izdeb proponuje deszczowe harmonie łączące w sobie akustyczny ambient i przytłaczający przester gitary. Solowy akt, w którym niepokój łączy się z nadzieją, tworząc przestrzeń do szukania swojej prawdy. To piosenki, które przypominają o tym, że na każde nierozwiązane historie czekają szczęśliwe zakończenia.

Sad Smiles

Podopieczni Borówka Music, więc wiadomo, że to dobre granie! Lista wygranych konkursów i festiwali oraz liczba zagranych koncertów tych młodziaków imponuje! A najbardziej na oklaski zasługuje sama muzyka, zwłaszcza w wersji na żywo. Jeżeli ktoś twierdzi, że młodzież teraz nie gra dobrego rocka, to zapraszamy na Tak Brzmi Miasto, żeby przekonał się, w jakim jest błędzie!

Francis Tuan

Jego muzyka jest jak pierogi z farszem do sajgonek - niby znasz poszczególne składniki, ale kiedy zjesz je razem, smakują zupełnie inaczej. Współczesna alternatywa, indie pop, a nawet typowo polski rock współgrają tu z orientalnym instrumentarium i brudnymi, gitarowymi brzmieniami. Pozornie odległe od siebie style łączy tekst, poruszający zazwyczaj aktualną tematykę. Francis określa siebie jako "Samiec omega" i taki jest tytuł jego najnowszej płyty. Płyty, dodajmy, która zebrała szereg entuzjastycznych recenzji, ale na żywo jest i tak lepiej. Wiemy, widzieliśmy nie raz, co i wam szczerze polecamy.

Szklane Oczy

Ania, Aga i Justyna - wokal z gitarą, bas i perkusja. Grają rocka inspirowanego polskim punkiem, poezją romantyczną i psychodelią. Lubią koncertować i dużo koncertują - dziewczyny zagrały między innymi podczas festiwali Open'er, Soundrive, Ars Cameralis, Enea Spring Break, Stacja Wolimierz, grały też w Hipnozie, w P23, na katowickim rynku, na 50. urodzinach Spodka, na Dniach Chorzowa z Luxtopedą i Dżemem w czynnej elektrowni, w zoo, w porcie, w więzieniu (dla osadzonych). Grały też w Niemczech (Berlin), w Czechach (Ostrawa, Brno, Czeski Cieszyn) oraz we Francji (Roubaix). Nie grały jeszcze u nas, więc odrabiamy tę lekcję, lepiej późno niż wcale.

Ziela

Julita "Ziela" Zielińska ma za sobą między innymi Open'era, ale nas oczarowała intymnością swojego wokalu i melodiami, które będziecie nucić co najmniej kilka tygodni po jej koncercie. Cieszymy się zatem, że trafi i do nas, z dużym składem poruszającym się gdzieś pomiędzy indie popem, soulem, elektroniką a jazzem, ale jest w tym też trochę easy listeningu. Tekstowo, i to już jej słowa: "polemikę z sinusoidalnym przebiegiem linii życia określają w prostych, a jednocześnie niebanalnych szlagwortach - raz wersal, raz wersalka, goździki i gwoździe, rózgi i różdżki". No i super! U nas "piegi" na repeacie od dawna!

Franek Warzywa & Młody Budda

Jedzenie warzyw, chodzenie do szkoły, życie pozaziemskie i zdrowy styl życia. Franek Warzywa śpiewa, Młody Budda robi muzyczkę. Razem tworzą duet, który nie zamyka się w obrębie jednego gatunku. Hip-hop, post punk, techno: każdy znajdzie coś dla siebie pod warunkiem, że jest entuzjastą dobrej zabawy, bo jej nigdy nie brakuje. Szkoły już pokończyliśmy, ale warzywami i zdrowym stylem życia (nawet pozaziemskiego) się jaramy, więc cieszymy się, że u nas zagrają. Zwłaszcza że wystąpią w trio, a wiadomo, że zespół z żywym perkusistą od razu jest lepszy!

mona polaski

"Niezły bajzel" - tak sobie byśmy pomyśleli, gdyby ktoś nam powiedział, że łączy nową falę, post punk, synthwave, alternatywne disco, indie i bigbeat. Okazuje się jednak, że mona polaski tak właśnie gra i wszystkie wymienione składniki u nich słychać, a na wierzchu tego wszystkiego mamy ciekawe, niebanalne teksty, charyzmę i sporo energii, więc jesteśmy pewni, że ich koncert pogodzi różowowłosą piętnastolatkę i czterdziestolatka w katanie z logiem Obituary. Buńczuczne stwierdzenie? Sami sprawdźcie!

Swayzee

Zespół rozpoczął swoją działalność w 2021 roku i szybko zdobył uznanie szerokiej publiczności. Muzycy zawdzięczają świetny odbiór niezwykłej autentyczności i szybkim, żywiołowym utworom do tańca, które uderzają w nos jak cios karate. Swayzee łączy publiczność na co dzień słuchającą zupełnie różnych gatunków muzycznych, ponieważ w ich performansie chodzi o zabawę i interakcję.

Swiernalis

Można by się obruszać, że na showcase nie powinno być miejsca dla artysty, który debiutował siedem lat temu. Prawda jest jednak taka, że Swiernalis, od czasu wydanej w Kayaxie "Draumy", co najmniej kilkukrotnie wymyślał się na nowo, za każdym razem zaskakując i pokazując, że ma wiele twarzy, wszystkie trochę mroczne i szalone. Lubimy artystów niewygodnych i niepasujących do reszty, chodzących swoimi ścieżkami, nawet jeżeli niektóre z nich prowadzą donikąd. Aktualnie twierdzi, że gra coś w granicach alternatywnego rocka, popu i elektroniki, ale sami jesteśmy ciekawi, czym zaskoczy nas podczas TBM.

USO 9001

USO 9001 ma na koncie koncerty w Czechach, Austrii, Węgrzech czy Chowarcji, tytuł Olśnienia "Gazety Wyborczej" (po koncercie na poznańskim NextFest), najlepszy debiut historii Festiwalu Jazz Jantar, nominację do nagrody MOSKITY K-MAG'u dla młodych artystów oraz do nagrody SANKI "Gazety Wyborczej". Nazwę wyjaśniają jako grę słów, a muzykę jako grę gatunków: mamy tu off-jazz, hip-hop i gęste bity grane na bębnach, gitarowe piosenki i punk rock. Niby trio a hałasu robią za dwudziestu. I to jakiego!

.WAVS

Usilnie staramy się nie powtarzać artystów na Tak Brzmi Miasto, ale wszelkie nasze starania poległy w nierównej walce z głosami ekspertów i ekspertek zmiecionych falą nowej muzyki krakowskiego kwartetu .WAVS. No dobra, wcale ten nasz opór nie był tak wielki - wiemy, co panowie potrafią na żywo, więc bardzo się cieszymy, że ponownie u nas zagrają. Tym bardziej że polskojęzyczne numery to jednak u nich nowość. Ciekawi jesteśmy czy i tę sól publiczność poczuje.

Dodatkowo koncertową gwiazdą i jubileuszową niespodzianką tegorocznej, 10. edycji Tak Brzmi Miasto będzie zapowiadany już koncert Darii ze Śląska - absolwentki programu edukacyjnego Inkubator. Wszystkie koncerty odbędą się w sobotę, 18 listopada, w trzech krakowskich klubach: Poczta Główna, RE oraz Tu i Ówdzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tak Brzmi Miasto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy