Reklama

Reklama

Iron Maiden zagra w Polsce! Kiedy koncert w Krakowie? [DATA, BILETY]

Iron Maiden powraca do Polski! Kultowy zespół wykona utwory z najnowszego albumu "Senjutsu". Już teraz muzycy zapowiadają, że nie zabraknie utworów z kultowej płyty "Somewhere In Time" z 1986 roku i innych klasycznych kawałków.

Iron Maiden powraca do Polski! Kultowy zespół wykona utwory z najnowszego albumu "Senjutsu". Już teraz muzycy zapowiadają, że nie zabraknie utworów z kultowej płyty "Somewhere In Time" z 1986 roku i innych klasycznych kawałków.
Iron Maiden wystąpi w Krakowie 13 czerwca 2023 roku! /materiały prasowe /materiały prasowe

Iron Maiden wyruszy w trasę koncertową po Europie latem 2023 roku i wystąpi 13 czerwca w TAURON Arenie Kraków. Trasa THE FUTURE PAST TOUR zawierać będzie wcześniej niewykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu - Senjutsu, a także skupi się na kultowej płycie Somewhere In Time z 1986 roku oraz innych klasycznych kawałkach. 

Założyciel i basista grupy Steve Harris mówi:

"Po wydaniu naszego ostatniego albumu 'Senjutsu' uaktualniliśmy nieco obecną trasę 'Legacy of the Beast Tour' otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem Senjutsu, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do 'Somewhere In Time', ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menedżera!!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają! Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z 'Senjutsu', długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie".

Reklama

Menedżer, Rod Smallwood dodaje:

"To połączenie dwóch albumów w naszym odczuciu jest bardzo ekscytujące. Wiemy, że fani chcą usłyszeć te epickie kawałki ze 'Senjutsu' po raz pierwszy na żywo i pomyśleliśmy, że łącząc je z tak ikonicznym albumem, jak 'Somewhere In Time', stworzy to kolejną naprawdę wyjątkową trasę dla starych i nowych fanów! Oczywiście w przypadku trasy promującej nowy album w Europie wrócimy w dużej mierze do względnej intymności aren i wiemy, że fani również będą z tego powodu bardzo zadowoleni!"

Zespół jest obecnie w Ameryce Północnej w końcowym etapie trasy "Legacy Of The Beast World Tour", przerwanej na dwa lata przez COVID-19, z wieloma dwukrotnie przekładanymi koncertami. Trasa rozpoczęła się w Tallinie w Estonii w maju 2018 roku, gdzie odbył się pierwszy ze 139 koncertów rozłożonych na 33 kraje. 

Do ostatniego koncertu w Tampie na Florydzie 27 października tego roku zespół zagra dla ponad trzech milionów fanów na tej niesamowitej światowej trasie.

Iron Maiden wystąpi w Polsce. Koncert w Krakowie - ceny biletów. Gdzie kupić bilety?

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się w środę, 12 października o godz. 12:00. Dla klientów Ticketmaster dzień później, a do sprzedaży ogólnej bilety trafią w piątek 14 października (także o godz. 12).

Na razie nie są znane ceny biletów.

Inne europejskie daty koncertów Iron Maiden, również ogłoszone dzisiaj

19 czerwca Hallenstadion, Zurych, Szwajcaria

24 czerwca 3 Arena, Dublin, Irlandia

26 czerwca OVO Hydro, Glasgow, Szkocja

28 czerwca First Direct Arena, Leeds, Anglia

30 czerwca AO Arena, Manchester, Anglia

3 lipca Motorpoint Arena, Nottingham, Anglia

4 lipca Utilita Arena, Birmingham, Anglia

7 lipca O2 Arena, Londyn, Anglia

11 lipca Ziggo Dome, Amsterdam, Niderlandy

15 lipca The Return of The Gods Festival, Mediolan, Włochy

Kolejne terminy THE FUTURE PAST TOUR zostaną ogłoszone wkrótce.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Iron Maiden

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy