Czy słychać jeszcze pogłos w Warszawie?! Cool Kids of Death z wyjątkowym koncertem

Oliwia Kopcik

Oprac.: Oliwia Kopcik

20 lipca w Amfitearze Bemowo odbędzie się koncert Cool Kids of Death vs. Generacja C.K.O.D. "To unikalne doświadczenie audiowizualne będące scenicznym dialogiem zespołu z wersją siebie sprzed 20 lat, uwiecznioną na pierwszym filmie 'Generacja C.K.O.D.'" - czytamy w zapowiedzi.

Cool Kids of Death
Cool Kids of DeathEris WójcikINTERIA.PL

"W ramach tegorocznego festiwalu MDAG premierowo został wyświetlony dokument Piotra Szczepańskiego 'Dwadzieścia Lat Później: C.K.O.D 3', na bazie którego pojawiła się koncepcja wydarzenia, który poniekąd miałby odwzorować ideę filmu. W związku z tym 20 lipca 2024 w Amfiteatrze Bemowo odbędzie się koncert Cool Kids of Death vs Generacja C.K.O.D" - zapowiadają organizatorzy.

"Bunt w czasach dostatku okazuje się być produktem nie do sprzedania, a wrodzona potrzeba pozostawienia po sobie śladu jest wartością nieprzeliczalną na wskaźniki" - tłumaczą.

Cool Kids of Death - głos polskich dwudziestoparolatków

"To, że Cool Kids of Death wycinają niekonwencjonalne ścieżki, było i jest oczywiste. Pochodząc ze zrujnowanego ośrodka przemysłowego w sercu Polski, słynącego ze szkoły filmowej i niegdyś prężnie rozwijającego się przemysłu filmowego, gdzie ze ścian sączy się graffiti, a David Lynch czuje się jak w domu, po prostu musieli śmiało udać się tam, gdzie nikt wcześniej nie był... i zrobili to z zemstą i determinacją, aby wyznaczać trendy" - tak można opisać łódzką grupę.

Dzięki dosadnym tekstom i bezpośredniości szybko stali się "buntowniczym głosem dwudziestoparolatków". Porównywano ich do The Strokes, Magazine, Joy Division czy Bloc Party. Po latach przerwy wrócili na scenę, a ten powrót zapowiadają dwa single - "Ciągle" i "Żart". Zespół wystąpi też m.in. na festiwalu w Jarocinie.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}