Reklama

Donatan krytykuje udział niepełnosprawnych muzyków w konkursie Eurowizji

Reprezentant Polski na Eurowizji w 2014 roku skomentował doniesienia o zakwalifikowaniu się fińskich muzyków z zespołem Downa do konkursu w 2015 roku.

"Eurowizja zaczyna przypominać konkurs pt. 'zrób coś dziwniejszego i podepnij pod to ideologię tak, aby zaskoczyć' - co poniekąd jest i ciekawe, i zabawne" - skrytykował decyzję o wysłaniu niepełnosprawnych muzyków z grupy Pertti Kurikan Nimipäivät na austriacki finał.

Donatan w 2014 roku, w towarzystwie Cleo oraz modelek, zaprezentował na Eurowizji utwór "My Słowianie". Mimo niezłego przyjęcia przez europejską publiczność, przebój nie wzbudził zachwytu wśród jurorów. W głosowaniu zwyciężyła Conchita Wurst z utworem "Rise Like a Phoenix".

Zwycięstwo draq queen wzbudziło sporo kontrowersji w Polsce i Europie. Donatan miał wtedy stwierdzić, że wygrała "baba z brodą", a poza tym krytycznie odniósł się do zmian, jakie odbywają się na Starym Kontynencie. Przy okazji fińskiego zespołu zrobił to po raz kolejny:

Reklama

"Europa zachodnia przypomina mi teraz upadające Cesarstwo Rzymskie - przez dobrobyt, mieszankę narodowościową i przesyt 'wszystkiego' do głowy przychodzą 'wyrafinowane' formy artystyczne i byt umilające" - stwierdził Donatan.

Producent stwierdził również, że ma kilka pomysłów na potencjalny start w 2016 roku. Jednym z nich jest pokazanie na scenie ślubu kobiety z mężczyzną:

"Zaskoczę Europe jeszcze bardziej - na scenie pokażemy ślub mężczyzny z kobietą, aby szokować i zadziwiać europejską gawiedź" - oznajmił producent.

Na końcu Donatan dodał, że post nie ma na celu obrażania tych muzyków, jednak według niego robienie z nich atrakcji dla publiczności przyniesie odwrotny skutek od tego zamierzonego.

Wykonawca, który będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji w 2015 roku zostanie ujawniony 9 marca. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się: Dodę, Edytę Górniak oraz Margaret.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Donatan | Eurowizja 2015

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy