Reklama

Reklama

Nie tylko "Równonoc" i Słowianie. 10 utworów produkcji Donatana

Dla mediów Donatan stał się popularny po ogromnym sukcesie płyty "Równonoc. Słowiańska dusza". Jeszcze większy szum zrobił się wokół niego po wydaniu płyty "Hiper/Chimera" z Cleo, a po jego występie na Eurowizji, można było zobaczyć go w każdej telewizji. Donatan to jednak nie tylko człowiek od wciskania wszędzie słowiańskich motywów.

Dla mediów Donatan stał się popularny po ogromnym sukcesie płyty "Równonoc. Słowiańska dusza". Jeszcze większy szum zrobił się wokół niego po wydaniu płyty "Hiper/Chimera" z Cleo, a po jego występie na Eurowizji, można było zobaczyć go w każdej telewizji. Donatan to jednak nie tylko człowiek od wciskania wszędzie słowiańskich motywów.
Donatan w otoczeniu pięknych kobiet. To dobrze znany obrazek. A jaka jest jego twarz producencka? /Tricolors /East News

Małpa - "Naiwniak"

Najnowszym utworem, gdzie można usłyszeć wkład Donatana jest utwór "Naiwniak" Łukasza Małkiewicza, znanego lepiej jako Małpa.

Toruński raper singlem zapowiada swój drugi studyjny album, na który czeka większość fanów hip hopu w Polsce.

Jeżeli zarówno MC jak i producent dalej współpracowaliby w takim stylu, to bez wątpienia możemy spodziewać się bardzo dopracowanej płyty.

Zobacz klip "Naiwniak":

Sprawdź tekst utworu "Naiwniak" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Szybki Szmal & Ten Typ Mes - "Nie z tą to z tamtą (remiks)"

Zaczęliśmy od najświeższego wspomnienia, to przejdźmy do tego najbardziej odległego. Donatan jako producent zadebiutował w 2006 roku na kompilacji "SummerJam 2006 Allstars". Na płycie stworzył on muzykę do numeru "Biznesplan" oraz remiks numeru Mesa i Szybkiego Szmalu "Nie z tą to z tamtą".

Posłuchaj utworu "Nie z tą to z tamtą":

Sprawdź tekst utworu "Nie z tą to z tamtą" w serwisie Tekściory.pl!

Ten Typ Mes - "My"

Z Piotrkiem Szmidtem na swojej drodze Donatan spotkał się jeszcze kilka razy. Był on m.in. producentem jednego z utworów na płycie "Kandydaci na szaleńców", nieźle przyjętej, acz zupełnie przeoczonej na listach sprzedaży.

Zobacz klip "My":

Sprawdź tekst utworu "My" w serwisie Tekściory.pl!

Stasiak - "Kombinator Stasiak"

To nie jedyny członek 2cztery7, z którym Donatan miał okazję współpracować. Krakowski producent pomagał przy produkcji płyty Stasiaka "Pół żartem, pół serio".

Zobacz klip "Kombinator Stasiak":

Sprawdź tekst utworu "Kombinator Stasiak" w serwisie Tekściory.pl!

Chada - "Jestem Tu"

Donatan umiejętnie odnajdywał się nie tylko w g-funku. Potrafił również stworzyć odpowiedni podkład dla Chady, który kojarzony jest przecież z bardziej ulicznymi klimatami. Donatan współpracował przy m.in. płytach: "Proceder", "Syn Bogdana" i "Jeden z was". I właśnie na ostatnim wymienionym albumie znajdował się utwór "Jestem tu".

Zobacz klip "Jestem tu":

Sprawdź tekst utworu "Jestem tu" w serwisie Tekściory.pl!

Grubson - "Słowiańskie korzenie"

Słowiańskie inspiracje pojawiły się w karierze Donatana jeszcze przed płytą "Równonoc. Słowiańska dusza". Nieco wcześniej był on producentem utworu Grubsona "Słowiańskie korzenie".

Posłuchaj utworu "Słowiańskie korzenie":

Pezet/Małolat - "Dziś w moim mieście"

Donatan przyłożył również rękę do niezwykle popularnego albumu Pezeta i Małolata "Dziś w moim mieście". Oprócz niego za jego produkcję odpowiadali m.in. Czarny, The Returnes i duet DJ B i Szczur.

Zobacz klip "Dziś w moim mieście":

Borixon - "Nie do wiary"

Borixon i Donatan to nie tylko "Nie lubimy robić". Oprócz przeboju, który szalał w radiostacjach, warto zwrócić uwagę, że krakowski producent współpracował przy płycie Borygo "Rap Not Dead". Wyprodukował m.in. utwór "Nie do wiary", gdzie gościnnie zarapowali Popek i Bosski Roman.

Zobacz klip "Nie do wiary":

DonGURALesko - "Niesiemy dla was bombę"

Dwójka artystów na swojej drodze spotkała się kilkukrotnie, ale chyba najbardziej zapamiętana zostanie produkcja stworzona na potrzeby filmu "Hardkor Disko". Aż trudno uwierzyć, że ten sam Donatan w przyszłości zaliczył epizod na Eurowizji.

Zobacz klip "Niesiemy dla was bombę":

Sprawdź tekst utworu "Niesiemy dla was bombę" w serwisie Tekściory.pl!

Małpa - "Skała"

Zaczynaliśmy Małpą i Małpą skończymy. "Skała" to jeden z najciekawszych utworów ostatnich kilku lat, który słusznie trafił do "Antologii polskiego rapu". Donatan stworzył dla toruńskiego MC wyjątkowy bit, który udowodnił, że krakowski producent w dalszym ciągu śledzi trendy.

Zobacz klip "Skała":

Sprawdź tekst utworu "Skała" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL