Reklama

Reklama

Nie tylko gongi: Piosenki na wyjścia bokserów

W wielu przypadkach bokserzy to nie tylko sportowcy, ale także celebryci i showmani. A czasami, aby dobre widowisko mogło się odbyć, potrzebna jest muzyka. Czego więc bokserzy słuchają przy wejściu na ring?

Zacznijmy od Polaków

Niezwykle popularny w ostatnim czasie Artur Szpilka przed walką z Deontayem Wilderem (jak i wcześniejszymi), wychodził do utworu grupy Złe Psy.

Formację założył Andrzej Nowak, gitarzysta i członek TSA.

W przypadku walki z Wilderem, rockowe brzmienie nie pomogło. Amerykański bokser posłał na deski Polaka w dziewiątej rundzie ich walki.

Posłuchaj utworu "Polska":

Tomasz Adamek od zawsze kojarzony był z utworem "Pamiętaj" Funky Polaka. Przed walką z Wiaczesławem Głazkowem w 2014 roku Polak zmienił swoje preferencje i postawił na numer "Prawdziwy sukces" Arkadio.

Reklama

Andrzeja Gołotę do walki zagrzewał utwór "Stronger" Kanye Westa, natomiast Dariusz Michalczewski, jak to przystało na "Tigera", wychodził do utworu "Eye of the Tiger".

Tyson Fury

Człowiek, który przerwał dominację Władimira Kliczki, na ring wychodzi do utworu Randy’ego Travisa "I’m Gonna Have a Little Talk". Jednak czasem warto zaczekać do końca walki, aby posłuchać muzyki. Fury bardzo lubi śpiewać po swoich zwycięstwach. Po pokonaniu kliczki zaśpiewał ""I Don't Want To Miss A Thing" Aerosmith. Gdy natomiast znokautował Christiana Hammera, zakończył galę swoim wykonaniem utworu "Walking In Memphis" Elvisa Presleya.

A jak wchodzą inni?

Floyd Mayweather na ring wchodził przy utworach Steviego Wondera i The O’Jays, ale w 2013 roku postawił odejść od klasyki i skorzystać z usług Lil Wayne’a. Ten idąc obok boksera, wykonał "No Worries".

Reinaldo Snipes niezwykle cenił sobie twórczość Franka Sintary (wychodził m.in. do "New York New York"). Manny Pacquiao w 2013 roku postanowił na jedną z walk wyjść do utworu Katy Perry "Roar". Riddick Bowe, gdy mierzył się z Evanderem Holyfieldem wykorzystał Phila Collinsa "In The Air Tonight"

Muhammedowi Aliemu zdarzyło się wyjść na ring do muzyki z "Gwiezdnych Wojen". Taneczne rytmy lubił Prince Naseem Hamed, który miał okazję pojawiać się na ringu przy dżwiękach m.in. "Thrillera" Michela Jacksona.

Bracia Kliczko wolą natomiast rocka. Władimir wykorzystywał m.in. "Can’t Stop" Red Hot Chili Peppers, natomiast Vitalyi wychodząc do AC/DC "Hells Bells" tworzył piorunujące widowisko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL