Reklama

Reklama

Muzyczne virale 2016 roku

Rapująca druhna, zaskakujące występy w talent shows, Dawid Podsiadło roastujący Kubę Wojwódzkiego oraz piosenka dla Michała Pazdana to tylko część najciekawszych muzycznych wirusów, które podbiły sieć w tym roku.

Druhna w rytmie "Ice Ice Baby"

Rachel Winterbottom wpadła na idealny pomysł, jak wyjść z klasą z przemawiania na weselu. Jej wersja "Ice Ice Baby" Vanilla Ice przy okazji podbiła sieć. Wesele Paula i Hayley O'Brien odbyło się na początku sierpnia 2015 roku, jednak filmik trafił do sieci dopiero na początku lutego. Bardzo szybko zdobył popularność w sieci. Do grudnia zobaczono go ponad 3,4 miliona razy.

"Niesforna Zuzia" w amerykańskim "The Voice"

Alisan Porter to odtwórczyni głównej roli w popularnym filmie "Niesforna Zuzia" z 1991 roku. 35-letnia dzisiaj Porter została zwyciężczynią dziesiątej amerykańskiej edycji "The Voice".

W komedii "Niesforna Zuzia" 10-letnia Alisan Porter zagrała u boku Jamesa Belushi. Aktorstwo porzuciła jednak w 2006 roku na rzecz swojej pasji muzycznej.

Reklama

25 lat po premierze "Niesfornej Zuzi" o Porter znów zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą jej udziału w przesłuchaniach do amerykańskiej wersji programu "The Voice". Na castingu wokalistka wykonała utwór "Blue Bayou".

Występ Alison Porter zachwycił trenerów programu - wszyscy odwrócili swoje jurorskie fotele oraz nagrodzili jej wykonanie owacjami na stojąco. Występ podbił również sieć. Obejrzano go ponad 17 milionów razy. 

Spojrzał na Beyonce, a ona na niego

W 2016 roku sieć obiegło zdjęcie Beyonce z jednego z meczów NBA. Wokalistka nie była jedynym bohaterem tego zdjęcia. Steve Cespedes, bo tak nazywał się mężczyzna, który usiadł obok gwiazdy, stał się na chwilę bohaterem sieci. Wszystko za sprawą jego wyrazu twarzy. Łatwo można było z niej wyczytać, że nie przewidywał przebywania obok Beyonce. 

Zamówił frytki piosenką Akcentu

Dawid Furch, związany ze krakowską studencką rozgłośnią Radio17, postanowił nagrać filmik, w którym kupuje jedzenie, śpiewając własną wersję piosenki Akcentu "Przez twe oczy zielone". "Przez te frytki chrupiące" obejrzano ponad 3 miliony razy, a chłopaka pochwalił nawet sam Zenon Martyniuk.

Dawid Podsiadło roastuje Kubę Wojewódzkiego

To jeden z najpopularniejszych filmików w polskim Youtube w 2016 roku. Dawid Podsiadło podbił sieć swoim występem na roaście Kuby Wojewódzkiego.

- Przyjemne to uczucie, chociaż wydaje mi się, że wyrwane z kontekstu nie jest tak zabawne, jak w całej formule odcinka. To jednak dlatego miało taką siłę, że było kontrastem i wyłamaniem się z konwencji klasycznego roastu, gdzie nie używałem takich niskich, brutalnych, niecenzuralnych określeń w stosunku do gości i gwiazdy wieczoru, a po prostu starałem się być trochę miły, trochę niemiły - mówił Interii o swoim występie Podsiadło.

12-letnia Grace podbija "Mam Talent"

Simon Cowell nazwał ją następczynią Taylor Swift. O kogo chodzi? O 12-letnią Grace VanderWaal, która zachwyciła jurorów i publiczność podczas amerykańskiego "Mam Talent". Również internauci obdarzyli dziewczynkę ogromną sympatią. Materiał z castingu wyświetlono ponad 46 milionów razy. Grace kilka tygodni później została zwyciężczynią programu.

"Pazdan Boy"

Polscy piłkarze na Euro 2016 dostarczyli kibicom mnóstwo emocji. Jednym z najlepszych piłkarzy w drużynie był Michał Pazdan, który bezbłędnie zatrzymywał ataki naszych rywali. Nic dziwnego, że obrońca Legii Warszawy doczekał się własnej piosenki. Klip "Pazdan Boy" w sieci pojawił się 24 czerwca i do tej pory obejrzano go prawie 5 milionów razy.

Adele śpiewa i rapuje u Jamesa Cordena

To najpopularniejszy materiał w tym roku na Youtube. Rapującą i śpiewającą Adele w programie Jamesa Cordena obejrzano ponad 135 milionów razy. Występem Brytyjki i jej wykonaniem fragmentu "Monster" zachwycała się m.in. Nicki Minaj.

"Pen-Pineapple-Apple-Pen"

Trwająca nieco ponad 60 sekund piosenka w błyskawiczny sposób podbiła sieć. Krótki materiał oficjalnie na Youtube zdobył 90 milionów wyświetleń, ale gdy dodamy do tego kilka kopii filmiku, to liczba ta gwałtownie wzrośnie.

Demi Lovato zaskakuje fanów w taksówce

31 sierpnia w sieci pojawił się filmik, w którym Demi Lovato postanowiła wcielić się w taksówkarza w Denver. Piosenkarka pytała niczego nieświadome pasażerki o to, czy chciałyby się spotkać z gwiazdą. Gdy te odpowiadały, że byłaby to świetna sprawa, wokalistka ściągała okulary i ujawniała swoją tożsamość. Nagranie obejrzano prawie 7 milionów razy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy