Reklama

U2: Niewiarygodna rewolucja

Koncertem w Barcelonie we wtorek, 30 czerwca, grupa U2 rozpoczyna oczekiwaną trasę "360° Tour". "Wystarczy tylko na to spojrzeć, by zdać sobie sprawę, że to największy show, jaki kiedykolwiek przygotowałeś" - mówi Jake Berry, kierownik produkcji.

Scena będzie zlokalizowana w centrum stadionu, dzięki czemu publiczność będzie ją otaczać ze wszystkich stron. Za jej projekt odpowiadali Willie Williams (długoletni dyrektor koncertów U2) i architekt Mark Fisher, pracujący z zespołem przy trasach ZooTV, PopMart, Elevation i Vertigo.

Reklama

"Inspiracją był następujący cel: uczynić instalację sceniczną tak intymną, jak tylko można to zrobić na stadionie - tak, by każdy na stadionie czuł, że jest naprawdę blisko zespołu, a zespół, że jest naprawdę blisko każdego na stadionie" - mówi Fisher.

Zobacz, jak będzie wyglądała scena w Barcelonie:

Nazwa trasy pochodzi od "360 stopniowej konfiguracji", czyli dostępu publiczności do sceny i zespołu. Oznacza to, że scena będzie oparta na planie okręgu, otwarta na widzów z każdej strony, a publiczność będzie tę scenę otaczać. Do tego wyjątkowa scenografia oraz ustawiona na scenie cylindryczna ściana video.

"Naprawdę myślałem, że będą kiedyś największym zespołem na świecie i byłem przekonany, że będą najlepsi. I to się spełniło" - podkreśla zadowolony Paul McGuinness, menedżer Irlandczyków.

Posłuchaj całej płyty "No Line On The Horizon" na stronach INTERIA.PL!

Przypomnijmy, że w ramach trasy "360° Tour" grupa U2 wystąpi także w Polsce - zagra 6 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Sprawdź nasz raport specjalny o koncercie U2 w Chorzowie i płycie "No Line On The Horizon"!

Zobacz teledyski U2 na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 360 | tour | scena | rewolucja | 360 Tour | U2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama