Reklama

Reklama

Deftones: Chi Cheng nie żyje

W sobotę (13 kwietnia) zmarł Chi Cheng, basista amerykańskiej grupy Deftones, który mocno ucierpiał w wypadku samochodowym w listopadzie 2008 r. Muzyk miał 42 lata.

Muzyk zapadł w śpiączkę po wypadku samochodowym w Santa Clara w Kalifornii. Prowadzony przez niego samochód zderzył się z innym pojazdem. Auto Chenga (pasażerką była jego siostra) kilkakrotnie koziołkowało. Chi Cheng wypadł z pojazdu, ponieważ nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jego siostra, która była zapięta, odniosła niewielkie obrażenia.

Po siedmiu miesiącach spędzonych na oddziale intensywnej terapii stan Chi Changa poprawił się na tyle, że muzyka odłączono od respiratora. Lekarze informowali, że basista nie jest w śpiączce, ale stanie półświadomości. W lutym 2012 r. muzyk zaczął reagować na dźwięk i na prośbę medyków był w stanie podnieść nogę.

Reklama

"To najtrudniejsza rzecz, którą do was piszę. Wasza miłość i oddanie dla Chi było niesamowite. Wiem, że zawsze będziecie go pamiętać jako giganta, człowieka sceny, który miał dla każdego z was całe swoje serce" - głosi oświadczenie rodziny Chenga podpisane przez Jeanne Marie Cheng, matkę basisty Deftones.

"Został zabrany na ostry dyżur i o 3 nad ranem jego serce nagle się zatrzymało. Opuścił ten świat ze mną przy boku śpiewającą mu do ucha piosenki, które lubił" - dodała pani Cheng.

Informację o śmierci kolegi na swoim profilu na Facebooku potwierdził Chino Moreno, wokalista Deftones. Komunikat pojawił się również na stronie oneloveforchi.com, poprzez którą zbierano fundusze na pomoc dla Chenga.

Chi Cheng był współzałożycielem Deftones. Brał udział w nagraniu pięciu płyt numetalowej formacji. W 2008 r. wraz z Deftones kończył prace nad płytą "Eros". Po wypadku grupa zdecydowała się odłożyć ten projekt. Kilka miesięcy później do Deftones dołączył zaprzyjaźniony z zespołem Sergio Vega (eks-Quicksand), który czasowo zastępował Chenga w 1998 roku.

Zobacz teledysk "Hole In The Earth" Deftones z 2006 roku:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje