Reklama

Audioriver: Będzie egzotycznie!

Audioriver, międzynarodowy festiwal świata niezależnego, rusza już jutro w Płocku. W sobotę (8 sierpnia) zapraszamy na Muzzo Stage, na której wystąpią laureaci konkursu organizowanego przez serwis Muzzo.pl. Będą to m.in. DJ-e: Smoke i Qlhead oraz elektro-popowa formacja Artybishops.

- Zagramy elektrycznie, dynamicznie i egzotycznie - zapowiadają swój koncert członkowie zespołu Artybishops, którego muzyka porównywana jest przez jednych do Björk i Moloko, inni słyszą u nich wpływy Roxy Music i Os Mutantes.

Reklama

Czy reprezentując takie klimaty mają szansę spodobać się płockiej publiczności?

- Audioriver to prawdziwe święto muzyki takiej, którą wszyscy w zespole cenimy: alternatywnej elektroniki. Uważamy, że nasza muzyka może wkomponować się w program festiwalu - mówi nam z przekonaniem Piotr Cichocki, odpowiedzialny w zespole za elektronikę.

Optymizm wydaje się być w pełni uzasadniony. Mimo krótkiego stażu (istnieją niespełna dwa lata), mają na koncie spore sukcesy: występ w programie "Hit Generator", czy udział w tegorocznym finale konkursu młodych zespołów podczas festiwalu w Jarocinie.

Z zupełnie innych muzycznych światów wywodzi się młody artysta działający pod pseudonimem Qlhead.

- Moja muzyka, przechodzi od refleksyjnych, ambientowo-elektronicznych melodii, poprzez taneczne techno, do dynamicznych drum'n'bass-ów - wyjaśnia.

Jednak głównym celem jego działalności jest promocja Live Act'ów i wolnej muzyki. Współpracuje z poznański producentem KOHLER'em, który w swoich setach prezentuje takie nurty jak: electro, nu breaks, tech-funk oraz bassline i Wojtkiem Luchowskim, który gra na instrumentach perkusyjnych.

Na Audioriver wybierają się z misją: - Pokażemy, że muzyka elektroniczna grana na "żywo" nie musi ograniczać do jednego stylu - zapowiadają.

Smoke to młody DJ i producent z Częstochowy, który przed 5-ci laty zakochał się w gatunkach: progressive house, breakbeat, techno i minimalu.

Do startu w konkursie namówił go znajomy DJ. Po jego show spodziewać się można dużej dawki dźwięków w klimacie które lubi, a przy których - jak zapowiada - ciężko wystać w miejscu.

Dotychczasowe edycje imprezy przyciągnęły łącznie ponad 80 tys. osób i nie będzie przesadą nazwanie Audioriver najlepszym polskim festiwalem z muzyką elektroniczną. Potwierdzają to rankingi prestiżowego, międzynarodowego portalu Resident Advisor, który od trzech lat umieszcza płocki event w rankingu 10 najlepszych festiwali na świecie. W tym roku Audioriver zajął aż 4. miejsce!

Jak na tle gwiazd imprezy (DJ Hell, Jacques Lu Conta, Ulrich Schnauss, Telefon Tel Aviv) zaprezentują się młodzi Polacy, będzie można przekonać się przychodząc w sobotę (8 sierpnia) na płocki rynek, gdzie mieścić się będzie Muzzo Stage.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje