Reklama

"Ogień jest mi bliski"

Jaki wkład w ostateczny kształt "Watry" miał Jarosław Kidawa, producent płyty?

Reklama

Robert: Jasio jest wielki, że z nami wytrzymuje. Poza tym praca z nim to czysta przyjemność. Większość rzeczy robi sam, my nic nie robimy (śmiech).

Nagraliście dużo materiału, "Watra" miała być pierwotnie podwójnym albumem. Czy oznacza to, że już wkrótce pojawi się nowy album z piosenkami, których nie wykorzystaliście na "Watrze"?

Marcin: Pożyjemy, zobaczymy.

Robert: To przede wszystkim nie są odrzuty. Część z tych nagrań jest nawet lepsza niż te, które znalazły się na płycie. Są trochę ostrzejsze, bardziej rockowe, surowe, bardziej brudne.

Marcin: Mieliśmy pomysł, że powstanie dwupłytowy album "Księżyc" i "Słońce". Teraz wyszedł tylko "Księżyc", a na "Słońce" trzeba będzie poczekać.

Co do kolejnej płyty, to ponoć planujecie wydanie albumu z własnymi wersjami ulubionych piosenek Roberta? Jakie byłyby to utwory?

Robert: Myślę, że następną płytę nagramy ze swoimi utworami, a potem może sobie zrobimy przerwę i nagram sobie płytę z coverami. Nie wiem, życie przed nami.

"Bohema" stała się dużym przebojem, wydaliście bardzo dobry album, znów jesteście na szczycie popularności. Czy nie obawiacie się "powtórki z historii", czyli możliwości stania się - podobnie jak w połowie lat 90. - ofiarą własnego sukcesu, co w konsekwencji doprowadziło do rozpadu zespołu?

Robert: Powiem szczerze - może trochę nieskromnie - że zespół Wilki zawsze był popularny. Taka jest prawda. Rozpadliśmy się u szczytu popularności, nie mieliśmy pożegnalnego koncertu, w czasie którego np. 15 osób pałętałoby się pod sceną. Ostatni koncert zagraliśmy w pełnej "Stodole".

Zespół się rozpadł, ale wrócił i "Baśka" zapewniła nam pewien poziom. Ten szczyt może jest trochę mniejszy, ale zespół nadal jest popularny. Może ta nazwa jest magiczna.

Robert, jesteś fascynatem gier komputerowych RPG. W jaką postać ostatnio się "wcielasz"?

Robert: Elf. Przecież jestem elfem.

Dziękuję za rozmowę.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Słońce | piosenki | rock | piosenka | Wilki | płomień | robert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje