Reklama

The Beatles: Wzrost sprzedaży płyt

Śmierć George'a Harrisona spowodowała ogromne zwiększenie popytu zarówno na jego solowe płyty, jak i na albumy zespołu The Beatles. Tak wynika z informacji dostarczonych przez amerykańską firmę SoundScan, zajmującą się obserwowaniem wielkości sprzedaży płyt w USA.

Z danych przedstawionych przez SoundScan wynika, iż w ubiegły weekend, 1 i 2 grudnia, kompilacyjna płyta The Beatles "1" sprzedała się w nakładzie 31 tysięcy egzemplarzy, co jest liczbą dwukrotnie większą od odnotowanej choćby tydzień wcześniej. Dodajmy, że liczba sprzedanych kopii składanki dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Znacznie wzrosło zainteresowanie fanów zwłaszcza dwoma płytami George'a Harrisona - reedycją jego solowego debiutu "All Things Must Pass" i składanki "Best Of George Harrison". SoundScan informuje, że pierwszy z tytułów nabyło w ostatni weekend 13 tysięcy klientów, przy zaledwie 900 egzemplarzach sprzedanych tydzień wcześniej. O dwa tysiące mniej chętnych było na zestawienie największych przebojów zmarłego eks-Beatlesa.

Podobne zjawiska obserwowano wcześniej już wielokrotnie, również w tym roku, kiedy to po tragicznej śmierci Aaliyah jej płyty podskoczyły znacząco w notowaniach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Guardian | sprzedaż płyt | beatles

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje