Reklama

Reklama

Shakira stanęła przed sądem. O co oskarżono kolumbijską piękność?

Shakira została posądzona przez kubańskiego wokalistę o plagiat. Sprawa trafiła do sądu, przed którym tłumaczy się teraz gwiazda. Utwór, który stał się przyczyną sporu, to przebój "La Bicicleta", który z Shakirą śpiewa Carlos Vives.

Kubański wokalista Livian twierdzi, że śpiewany przez ShakiręCarolsa Vivesa przebój "La Bicicleta" jest niemal taki sam, jak jedna z jego piosenek. Artysta postanowił dochodzić swoich praw w sądzie. Shakira i Carlos Vives musieli się już stawić na przesłuchaniu i złożyć zeznania w sprawie domniemanego plagiatu.

W przeboju "La Bicicleta", jak twierdzi Livian, bez jego zgody zostały wykorzystane fragmenty z jego piosenki "Yo Te Quiero Tanto", którą nagrał w 1997 roku.

Reklama

Shakira zaprzeczyła kierowanym  pod jej adresem oskarżeniom. Kolumbijska wokalistka odniosła się m.in. do stylu piosenki, który w jej utworze jest zupełnie inny. Drugim poruszanym przez nią aspektem były różnice geograficzne i to, że jej piosenka nie jest o Kubie, a o rodzinnej Kolumbii, z której pochodzi.

Wszystkiemu zaprzeczył także Carlos Vives, który stwierdził, że nigdy wcześniej nie słyszał kubańskiego utworu.

Piosenka "La Bicicleta" powstała w 2016 szybko stając się hitem. Teledysk do utworu został nakręcony w miastach rodzinnych obydwojga artystów, a za jego reżyserię odpowiadał Jaume de Laiguana, który już wcześniej współpracował z Shakirą.

Posłuchajcie obydwu utworów i sprawdźcie, czy rzeczywiście są do siebie tak bardzo podobne:


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Shakira

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje