​Selena Gomez: Mit piękna więzi współczesne kobiety

Zdjęcia Seleny Gomez, która relaksuje się na jachcie w skąpym bikini, wywołały nie tylko zachwyty fanów, ale i garść kąśliwych uwag. Wokalistka odpowiedziała mocnym przesłaniem: "Mit piękna więzi współczesne kobiety w nieskończonym cyklu nienawiści do samych siebie".

Selena Gomez namawia do samoakceptacji

Selena Gomez jest dziś niewątpliwie jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia. Niegdyś disneyowska idolka nastolatek, dziś - wokalistka, aktorka, a od niedawna również producentka bijącego rekordy popularności serialu "13 powodów", którą obserwuje na Instagramie rekordowa liczba 134 mln użytkowników.

Reklama

Artystka, która kilka miesięcy temu przeszła skomplikowaną operację przeszczepu nerki została sfotografowana w skąpym bikini, gdy wraz z przyjaciółmi wypoczywała na jachcie.

Zdjęcia odsłoniły nie tylko drobne mankamenty figury, ale i bliznę po zabiegu, który uratował jej życie po zmaganiach z chorobą autoimmunologiczną. Wokalistka postanowiła odpowiedzieć krytykującym jej wygląd internautom, broniąc swojego - jak i innych kobiet - prawa do bycia nieidealną.

"Mit piękna - obsesja na punkcie fizycznej doskonałości - więzi współczesne kobiety w nieskończonym cyklu beznadziei i nienawiści do samych siebie, gdy za wszelką cenę starają się dopasować do panującego kanonu nieskazitelnego piękna. Ja wybrałam dbanie o siebie, ponieważ nie chcę i nie muszę niczego nikomu udowadniać" - napisała Gomez na Instagramie.

Wpis zyskał olbrzymi aplauz internautów, którzy popierają sprzeciw gwiazdy wobec podporządkowywania się nierealistycznym wzorcom i obsesji na punkcie nieskazitelnego wyglądu. Selena, która podkreśla w wywiadach, iż mimo pewnych niedoskonałości dobrze się czuje we własnej skórze, namawia i inne kobiety do samoakceptacji i nieulegania społecznej presji bycia idealną. Bo ideał, jak wiadomo, jest z natury rzeczy nieosiągalny.

Dowiedz się więcej na temat: Selena Gomez

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje