Reklama

Reklama

​Selena Gomez: Mit piękna więzi współczesne kobiety

Zdjęcia Seleny Gomez, która relaksuje się na jachcie w skąpym bikini, wywołały nie tylko zachwyty fanów, ale i garść kąśliwych uwag. Wokalistka odpowiedziała mocnym przesłaniem: "Mit piękna więzi współczesne kobiety w nieskończonym cyklu nienawiści do samych siebie".

Selena Gomez namawia do samoakceptacji

Selena Gomez jest dziś niewątpliwie jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia. Niegdyś disneyowska idolka nastolatek, dziś - wokalistka, aktorka, a od niedawna również producentka bijącego rekordy popularności serialu "13 powodów", którą obserwuje na Instagramie rekordowa liczba 134 mln użytkowników.

Artystka, która kilka miesięcy temu przeszła skomplikowaną operację przeszczepu nerki została sfotografowana w skąpym bikini, gdy wraz z przyjaciółmi wypoczywała na jachcie.

Zdjęcia odsłoniły nie tylko drobne mankamenty figury, ale i bliznę po zabiegu, który uratował jej życie po zmaganiach z chorobą autoimmunologiczną. Wokalistka postanowiła odpowiedzieć krytykującym jej wygląd internautom, broniąc swojego - jak i innych kobiet - prawa do bycia nieidealną.

Reklama

"Mit piękna - obsesja na punkcie fizycznej doskonałości - więzi współczesne kobiety w nieskończonym cyklu beznadziei i nienawiści do samych siebie, gdy za wszelką cenę starają się dopasować do panującego kanonu nieskazitelnego piękna. Ja wybrałam dbanie o siebie, ponieważ nie chcę i nie muszę niczego nikomu udowadniać" - napisała Gomez na Instagramie.

Wpis zyskał olbrzymi aplauz internautów, którzy popierają sprzeciw gwiazdy wobec podporządkowywania się nierealistycznym wzorcom i obsesji na punkcie nieskazitelnego wyglądu. Selena, która podkreśla w wywiadach, iż mimo pewnych niedoskonałości dobrze się czuje we własnej skórze, namawia i inne kobiety do samoakceptacji i nieulegania społecznej presji bycia idealną. Bo ideał, jak wiadomo, jest z natury rzeczy nieosiągalny.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Selena Gomez

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje