Reklama

Reklama

Ringo Starr odebrał tytuł szlachecki od księcia Williama

We wtorek (20 marca) w Pałacu Buckingham pojawił się Ringo Starr, który od księcia Williama odebrał tytuł szlachecki przyznany mu przez królową Elżbietę II.

Ringo Starr przed Pałacem Buckingham

Ringo Starr znalazł się na liście wyróżnionych przez królową Elżbietę II, która tradycyjnie ogłasza ją 1 stycznia.

Za muzyczne i charytatywne dokonania tytułami szlacheckimi nagrodziła m.in. Starra i Barry'ego Gibba z grupy Bee Gees.

Wśród wyróżnionych przez królową znaleźli się także m.in. wokalista Marc Almond z Soft Cell (oficer orderu - OBE) i raper Wiley (członek orderu - MBE).

Wokalista i perkusista The Beatles w 1965 r. otrzymał tytuł Członka Orderu Imperium Brytyjskiego (MBE) i to wówczas po raz ostatni pojawił się w Pałacu Buckingham. Po 53 latach powrócił do siedziby królowej, jednak tym razem bez swoich kolegów z Fab Four. Tytułem sir wcześniej nagrodzono Paula McCartneya. Pozostali członkowie The Beatles - John LennonGeorge Harrison - już nie żyją (zmarli odpowiednio w 1980 i 2001 r.).

Reklama

Starr w rozmowie z BBC zdradził, że na kilka dni przed ceremonią spotkał się z McCartneyem, który doradził mu, żeby po prostu się uśmiechał.

"To dla mnie wiele znaczy. To zaszczyt i przyjemność zostać doceniony za moją muzykę i działalność charytatywną. Ale trochę byłem zdenerwowany" - mówił 77-letni muzyk.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje