Przez lata razem tworzyli Nightwish. Tarja Turunen i Marko Hietala na trzech koncertach w Polsce

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Przez lata Tarja Turunen i Marko Hietala byli odpowiedzialni za największe przeboje symfometalowej grupy Nightwish. Teraz wokalistka i basista zapowiedzieli wspólną trasę "Living The Dream Together Tour 2025", w ramach której na początku marca 2025 r. dadzą trzy koncerty w Polsce.

Tarja Turunen powraca do Polski na koncerty z Marko Hietalą
Tarja Turunen powraca do Polski na koncerty z Marko HietaląPedro Becerra/RedfernsGetty Images

Tarja Turunen była wokalistką grupy Nightwish do 2006 r., kiedy to rozpoczęła trwającą do dziś karierę solową. Z kolei Marko Hietala w tym zespole spędził dwie dekady, a rozstał się z nim w 2021 r. Poza tym basista i wokalista występował w formacji Tarot i współpracował z Delain i Amorphis.

Na własny rachunek nagrał płytę "Pyre of Black Heart", którego fińska wersja ukazała się w 2019 roku, a anglojęzyczna rok później. Marko kontynuuje swoją solową podróż, a w połowie marca wypuścił nagrany wspólnie z Tarją Turunen utwór "Left on Mars".

Tarja Turunen i Marko Hietala razem. Gdzie odbędą się koncerty w Polsce?

Ten numer - a także utwory z repertuaru Nightwish - usłyszą fani podczas trasy "Living The Dream Together Tour 2025". W jej ramach muzycy z Finlandii ponownie przyjadą do Polski na trzy występy.

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 21 czerwca o godzinie 12:00.

Grzegorz Kupczyk z solowym albumem. „Ukłon w stronę fanów”INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas