Reklama

Premiera piosenki dla Marka Kotańskiego

W środę, 28 sierpnia, oficjalną premierę ma piosenka "Pomóż mi", napisana przez Zbigniewa Hołdysa, a nagrana przez zespół Dzieci Ulicy. W jego skład wchodzą mieszkańcy Markotu, ośrodka założonego przed laty w Białołęce przez Marka Kotańskiego. Tego samego dnia na cmentarzu na Powązkach, w Warszawie, odbędzie się pogrzeb Marka Kotańskiego, który kilka dni temu zmarł wskutek obrażeń doznanych w wypadku samochodowym. Artyści proszą jednak, aby nie traktować tej piosenki okazjonalnie, jako ilustracji pogrzebu Marka Kotanskiego.

"To jest piosenka, jak każda inna, choć wyjątkowo piękna i emocjonalna. Chcielibyśmy, aby stacje radiowe grały ją także później, po dniu pogrzebu Marka, bo chyba na to zasłużyła" - piszą w specjalnym oświadczeniu członkowie grupy.

Reklama

Przypominamy, że utwór powstał w środę, 21sierpnia, następnego dnia mieszkańcy Markotu rozpoczęli pod kierunkiem Zbigniewa Hołdysa próby. W minioną sobotę, 24 sierpnia, rozpoczęła się sesja nagraniowa warstwy instrumentalnej, zaś w niedzielę (od 15:00) rozpoczęto nagrywanie wokalistów.

W poniedziałek, 26 sierpnia, o 10:00 rano, sesja, która trwała nieprzerwanie 19 godzin, została zakończona. O 14:00 płyta była już po procesie masteringu.

Przebieg całej akcji został opisany przez Zbyszka Hołdysa w formie pamiętnika ze zdjęciami, i opublikowany na jego stronie internetowej - http://www.holdys.pl/main.html.

Po obejrzeniu telewizyjnej relacji z nagrania, do zespołu zwróciło się wiele osób, które zaoferowały pomoc finansową i rzeczową dla "Markotu". Wszystkich chętni mogą napisać na adres: dzieci@holdys.pl. Ludzie z Markotu odezwą się do nich natychmiast.

Dzieci Ulicy to zespół złożony z 18 mieszkańców Centrum Pomocy Bliźniemu "Markot" (bezdomnych i narkomanów z Marywilskiej), wspomagany przez artystów-przyjaciół. W składzie Dzieci Ulicy są także Zbyszek Hołdys (pomysłodawca), Glaca (wokalista Sweet Noise), Kasia Kowalska, Agnieszka Glińska (reżyserka) i Krzysztof Stelmaszyk (aktor).

"To nawet nie jest mój dług wobec Marka, choć obiecałem mu tę piosenkę już rok temu, ale jakoś nie było czasu" - mówi Hołdys o projekcie.

"To jest z naszej strony konieczność uświadomienia tym ludziom, ćpunom i rzezimieszkom oraz bezdomnym, że śmierć Marka nic nie zmienia w ich położeniu. Oni nadal muszą walczyć o przeżycie, tyle że teraz już bez niego" - dodał.

Piosenka "Pomóż mi" została nagrana dzięki pomocy Marka Sierockiego i TVP - telewizja publiczna poniosła koszt nagrania i realizacji klipu. Obecnie rozważana jest możliwość wydania płyty z nagraniem "Pomóż mi" - cały dochód przekazany zostanie wówczas ośrodkowi na Marywilskiej.

Najprawdopodobniej mp3 z nagraniem pojawi sie na stronie www.holdys.pl już w czwartek, 29 sierpnia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dzieci ulicy | piosenka | piosenki | Zbigniew Hołdys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje