Reklama

Reklama

Powrót Guns N' Roses: Już wszystko jasne

W piątek (1 kwietnia) w West Hollywood odbył się niespodziewany występ Guns N'Roses - był to pierwszy od lat koncert grupy z wracającymi do składu Slashem i Duffem McKaganem.

Fan z wejściówką na koncert Guns N'Roses do klubu Troubadour w West Hollywood

Na przełomie 2015 i 2016 r. pojawiły się informacje o powrocie do Guns N' Roses gitarzysty Slasha i basisty Duffa McKagana. Wówczas ogłoszono, że rockowa formacja wystąpi na słynnym festiwalu Coachella dwukrotnie 16 i 23 kwietnia. Później na liście występów dodano po dwa występy w Las Vegas (8 i 9 kwietnia) oraz Meksyku (19 i 20 kwietnia). Z kolei 23 czerwca ruszy obejmująca 20 koncertów trasa "Not in This Lifetime Tour".

Koncert w West Hollywood był pierwszy występem skonfliktowanych do tej pory wokalisty Axla Rose'a i Slasha od 1993 roku. U ich boku pojawił się Duff McKagan, który z zespołem rozstał się w 1997 r., rok po Slashu (w 2014 r. pojawił się w składzie Gunsów na kilku koncertach).

Reklama

Powrót Slasha i Duffa niektórzy odebrali jako reaktywację oryginalnego składu, licząc także na obecność gitarzysty Izzy'ego Stradlina i perkusisty Stevena Adlera (grali w zespole w latach 1985-91) lub jego następcy Matta Soruma (w Gunsach do 1997 r.).

Za sprawą ogłoszonego w ostatniej chwili niespodziewanego występu w klubie Troubadour w West Hollywood (bilety kosztowały tylko 10 dolarów; po ok. 250 wejściówek ustawiła się imponująca kolejka) wiadomo już, kto jeszcze pojawia się w obecnym składzie Guns N'Roses. Wspomnianej wyżej trójce liderów towarzyszą grający na klawiszach Dizzy Reed (u boku Rose'a od 1990 r.), gitarzysta Richard Fortus oraz perkusista Frank Ferrer. Niemal w ostatniej chwili klawiszowca Chrisa Pitmana (w zespole od 1998 r.) zastąpiła Melissa Reese, współpracowniczka Bryana "Brain" Mantii, perkusisty Gunsów w latach 2000-06.

Oto setlista koncertu w West Hollywood:

"It's So Easy"
"Mr. Brownstone"
"Chinese Democracy"
"Welcome To The Jungle"
"Double Talkin' Jive"
"Live And Let Die"
"Rocket Queen"
"You Could be Mine"
"The Godfather Theme" (Slash - gitarowe solo)
"Sweet Child O' Mine"
"New Rose"
"Better"
"Knockin' On Heaven's Door"
"My Michelle"
"Nightrain"
"The Seeker"
"Paradise City".

Sprawdź tekst "Paradise City" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Guns N'Roses

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje