Reklama

Reklama

O.N.A. z winylową reedycją kultowej "Modlishki"

Legendarny album O.N.A. "Modlishka", który stał się ścieżką dźwiękową polskich lat 90. pojawi się na winylu w kolorze miętowym. Płyta ukazuje się w ramach kolekcjonerskiej serii kolorowych winyli wydanych przez Sony Music Entertainment Poland.

"Modlishka" to najsłynniejszy longplay grupy O.N.A.

"Modlishka" to debiutancki album kultowego już zespołu O.N.A., który ukazał się w maju 1995 roku. Pod koniec 1994 roku do zespołu Skawalker dołączyła debiutująca w branży muzycznej wokalistka - Agnieszka Chylińska.

Osiemnastoletnia wówczas artystka od razu zwróciła na siebie uwagę lidera Skawalkera - Grzegorza Skawińskiego, który postanowił zmienić nazwę swojej grupy na O.N.A. 

"Modlishka" okazała się wielkim komercyjnym sukcesem, a pochodzące z niej single "Drzwi" (posłuchaj!), "Znalazłam" oraz "Koła czasu" (posłuchaj!) stały się wielkimi, ponadczasowymi przebojami. Krytycy muzyczni ocenili debiut bardzo dobrze, wielu z nich zafascynowanych było drapieżnym i autentycznym głosem Agnieszki Chylińskiej. Blisko rok po premierze, po kilkudziesięciu koncertach, wywiadach i programach telewizyjnych, krążek otrzymał status Złotej Płyty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy