Reklama

Nie żyje raper Ty. Muzyk był zakażony koronawirusem

Nie żyje ceniony raper, Ty. Zmarły muzyk miał 47 lat.

Ceniony raper, Ty, miał 47 lat

Ty (właśc. Ben Chijioke), uznany brytyjski gwiazdor hip hopu, nominowany do nagrody Mercury za album "Upwards", zmarł po zarażeniu koronawirusem.

Reklama

Na początku kwietnia ruszyła zbiórka na leczenie rapera. "Został przyjęty do szpitala z powikłaniami medycznymi związanymi z Covid-19. Wkrótce potem zapadł w śpiączkę medyczną, aby tymczasowo uspokoić się i pomóc swojemu ciału zareagować odpowiednio na leczenie" - informowano na stronie.

W połowie kwietnia jego stan się poprawił i został przeniesiony z intensywnej terapii. "Stan Ty'a poprawiał się, ale w ubiegłym tygodniu na normalnym oddziale zachorował na zapalenie płuc, które pogorszyło jego stan i ostatecznie ciało nie było już w stanie walczyć... bliscy przyjaciele, rodzina i fani są zdruzgotani jego śmiercią" - napisała jednak organizatorka zbiórki, Diane Laidlaw.

Urodzony w Londynie w 1972 roku, syn nigeryjskich imigrantów, wydał swój debiutancki album "Awkward" w 2001 roku. Sławę zyskał po wydaniu albumu "Upwards" z 2003 roku, który przyniósł mu nominację do nagrody Mercury.

Na koncie miał łącznie pięć albumów studyjnych, dyskografię zamyka wydany w 2018 roku "A Work of Heart"

***Zobacz także***

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ty | nie żyje | zmarły | koronawirus | pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje