Reklama

Reklama

Michał Szpak: "Wolność w życiu człowieka jest bardzo ważna". Kiedy nowa płyta?

5 września, czyli w urodziny Freddiego Mercury'ego, Michał Szpak zagrał wyjątkowy koncert na krakowskim Rynku. Dołączył do niego zespół Queen Symfonicznie i wspólnie upamiętnili słynnego lidera Queen. Przy okazji porozmawialiśmy z Michałem o jego fascynacji Queen i planach na przyszłość.

5 września, czyli w urodziny Freddiego Mercury'ego, Michał Szpak zagrał wyjątkowy koncert na krakowskim Rynku. Dołączył do niego zespół Queen Symfonicznie i wspólnie upamiętnili słynnego lidera Queen. Przy okazji porozmawialiśmy z Michałem o jego fascynacji Queen i planach na przyszłość.
Michał Szpak podczas występu na Rynku w Krakowie, 5.09.2021 /ANETA ŻUREK / POLSKA PRESS / GAZETA KRAKOWSKA /East News

Flash mob na krakowskim rynku zorganizowało Filmbox Polska, by uczcić 75. urodziny Freddiego Mercury'ego. Z tej okazji Michał Szpak z pomocą Queen Symfonicznie zabawiał publiczność zgromadzoną na rynku nieśmiertelnymi przebojami Queen.

Wokalista zagrzewał fanów do improwizacji w stylu Freddiego, a na początek koncertu usłyszeliśmy w jego wykonaniu "Bohemian Rhapsody""I Want To Break Free". Koncert potrwał pół godziny, a zaraz po nim porozmawialiśmy z Michałem na temat jego powiązań z Freddiem i Queen. 

Reklama

Michał Szpak przyznał, że Freddie jest dla niego bardzo ważną postacią i to z nim wiążą się jego pierwsze wspomnienia. - Freddie jest moim aniołem stróżem - dodał w rozmowie z Interią. Wokalista stwierdził, że ceni Freddiego za jego niepowściągliwość i bezkompromisowość. Zobacz całą rozmowę:

Michał Szpak - premiera "Hioba"

Czerwcowy Polsat SuperHit Festiwal 2021 przyniósł nam kolejny występ Michała. Tym razem jednak artysta zadebiutował z premierowym utworem - "Hiob". Jest to pierwsza piosenka w karierze muzyka, do której słowa oraz muzykę napisał samodzielnie. 

Zapytany o to, dlaczego tak długo kazał nam czekać na piosenkę, Szpak odpowiada, że woli tworzyć utwory wtedy, gdy czuje wewnętrzną potrzebę, a nie kiedy jest na to zapotrzebowanie. - Moje utwory to jęk mojej duszy, to potrzeba wydobycia z siebie konkretnej emocji, którą chciałbym zawrzeć w materiale - mówi nam artysta.

Michał Szpak o trasie Wolność Fobia. Kiedy nowa płyta?

Aktualnie Michał Szpak jest w trakcie trasy koncertowej "Wolność Fobia", która jak mówi muzyk "ma na celu uświadamianie ludzi, że wolność w życiu artystycznym i człowieka jest bardzo ważna, że nie można w jakikolwiek sposób wpływać na zdanie drugiego człowieka, a tym bardziej na kontrolowanie stanu emocjonalnego albo stylu". 

- Jest to dla mnie bardzo ważna trasa-retrospekcja, która opowiada o mnie sprzed 'Dreamera', 'Byle być sobą' czy płyty '11'. To historyczny dla mnie moment. To przypomnienie mnie z tych lat, kiedy ludzie nie mogli mnie poznać - kontynuował wokalista. 

Na koniec rozmowy spytaliśmy Michała, kiedy możemy spodziewać się następcy płyty "Dreamer" z 2018 roku, która zamyka jego dotychczasową dyskografię. Muzyk ma dobre informacje dla wszystkich swoich fanów, bo wiemy już, że pracuje nad nowym albumem!

- Płyta się rodzi, a kiedy się narodzi, to na pewno będzie o tym wiadomo - powiedział enigmatycznie wokalista w rozmowie z Interią.

Dodajmy, że Michał Szpak będzie jedną z gwiazd specjalnego koncertu "Fundacja Polska 25 lat. Jesteśmy dla dzieci". Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę na rynku w Rybniku. Całość pokaże Telewizja Polsat (godz. 15:40).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL