Reklama

Reklama

Marika powraca do muzyki po urlopie macierzyńskim. "Patataj" i "Kurtyny" zapowiedzią płyty "Cykl"

Nieco zapomniana pierwsza dama polskiego dancehallu i współprowadząca trzy edycje "The Voice of Poland" (lata 2013-2014) Marika na wiosnę 2023 r. szykuje nową płytę "Cykl". Co miesiąc planuje wypuszczać nowe single, a dotychczas poznaliśmy utwory "Patataj" i "Kurtyny".

Nieco zapomniana pierwsza dama polskiego dancehallu i współprowadząca trzy edycje "The Voice of Poland" (lata 2013-2014) Marika na wiosnę 2023 r. szykuje nową płytę "Cykl". Co miesiąc planuje wypuszczać nowe single, a dotychczas poznaliśmy utwory "Patataj" i "Kurtyny".
Marika szykuje nowy album po dłuższej przerwie /Łukasz Pęcak /materiały prasowe

Marika ma w swoim dorobku cztery studyjne płyty oraz koncertowe wydawnictwo "Chili Zet Live Session" (2013). W październiku 2015 r. wydała ostatni album zatytułowany jej imieniem i nazwiskiem - Marta Kosakowska.

Początki muzyczne wokalistki związane są głównie ze sceną dancehall, reggae i hip hop. To wtedy dorobiła się przydomka pierwsza dama polskiego dancehallu. Współpracowała z m.in. Abradabem, Lilu, Juniorem Stressem, Pablopavo i Ludzikami, De Mono i Maleo Reggae Rockers (przy projektach "Morowe Panny" - posłuchaj!, "Panny wyklęte" i "Panny wyklęte: wygnane vol. 1").

Reklama

Marika w "The Voice of Poland"

Marika nie tylko tworzyła, ale również promowała muzykę, prowadząc przed laty autorskie audycje radiowe, a także programy telewizyjne. Szerszej publiczności dała się poznać jako współprowadząca trzy edycje "The Voice of Poland" (w duecie z Tomkiem Kammelem). W piątej edycji u boku Kammela ponownie pojawiła się Magdalena Mielcarz, a wynik trzech edycji w roli współprowadzącej powtórzyła jedynie Barbara Kurdej-Szatan.

Jesienią 2014 r. została współprowadzącą nowego programu TVP "SuperSTARcie" (razem z Antkiem Królikowskim), który jednak okazał się klapą i spadł z anteny po emisji pierwszej edycji.

Wokalistka jest też autorką książki "Antydepresanty" (zbiór opowiadań i tekstów piosenek wzbogaconym ilustracjami). Niedawno na rynku ukazała się także książka "Pożegnanie z Wesołą", w której znalazły się dwa opowiadania Mariki o tym, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach. Jej tekst "Idziemy w noc" znalazł się w podręczniku do języka polskiego adresowanego do szkół podstawowych.

W 2018 r. wypuściła odświeżoną wersję swojego przeboju "Moje serce" (sprawdź!) - pod tytułem "Moje serce 2k18", ale tamten rok to głównie zmiany w życiu prywatnym (na świat przyszły bliźnięta z jej małżeństwa z Pawłem Nowakiem). W maju 2020 r. pojawił się singel "Jak na moje oko" (sprawdź!) nagrany we współpracy z Kubą Karasiem z The Dumplings.

Marika wraca z nową płytą "Cykl"

Po pięcioletnim urlopie macierzyńskim Marika wraca na scenę. Zapowiedzią nowej płyty "Cykl" (premiera na wiosnę 2023 r.) są piosenki "Patataj" i "Kurtyny" - kolejny singel pojawi się już w styczniu. Obie nowe piosenki to komplementarna opowieści o samoakceptacji.

Sprawdź tekst piosenki "Patataj" w serwisie Tekściory.pl!

"Kurtyny" to utwór o tym, jak przestać być swoim własnym wrogiem. Są rzeczy, które z siebie trzeba wyskakać, wyrzucić w ekstatycznym tańcu. Za produkcję tego numeru odpowiada duet Sarapata.

Sprawdź tekst piosenki "Kurtyny" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marika | teledyski | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy