Reklama

Mariah Carey deklasuje!

Amerykańska wokalistka Mariah Carey w wielkim stylu zadebiutowała z albumem "E=mc2" na szczycie zestawienia najlepiej sprzedających się albumów na świecie.

Płyta rozeszła się w liczbie 617 tysięcy egzemplarzy, co stanowi najlepszy wynik w tym roku. Żaden inny album nawet nie zbliżył się do tej liczby.

Reklama

"E=mc2" promuje utwór "Touch My Body", który sprawił, że Carey po raz kolejny zapisała się w historii światowej muzyki rozrywkowej. Piosenka znalazła się na 1. miejscu listy przebojów magazynu "Billboard" - to już 18. singel wokalistki, który dotarł na sam szczyt tego zestawienia. Pozwoliło to Carey prześcignąć Elvisa Presley'a, który tej sztuki dokonał 17 razy. Lepsi od Amerykanki są tylko Beatlesi, którzy mieli w karierze 20 Numerów Jeden.

"Spirit" brytyjskiej wokalistki Leony Lewis, który otwierał listę w minionym tygodniu, spada o jedno miejsce - na 2. Wynik sprzedaży albumu jest jednak kilkakrotnie niższy niż w przypadku "E=mc2" i wynosi 183 tys. egzemplarzy.

3. i 4. pozycja przypadły Japończykom - zespołowi Perfume, który tworzą trzy wokalistki i tancerki oraz grupie Hy założonej w 2000 roku przez piątkę szkolnych przyjaciół. Albumy "Game" i "HeartY" rozeszły się odpowiednio w liczbie 154 i 151 tys. egz.

Na 5. miejscu weteranka zestawienia Amy Winehouse z albumem "Back To Black", który już po raz 67. znalazł się na liście. Póki co, świat musi zadowolić się wydanymi w październiku 2006 roku piosenkami, bowiem prace nad nowym materiałem od dłuższego czasu przeciągają się. Wytwórnia zagroziła nawet Brytyjce, że nie wyda jej albumu, o ile ta nie zerwie z narkotykowym nałogiem.

Grupa The Kooks, brytyjska rewelacja z Brighton, debiutuje z płytą "Konk" na 6. pozycji (133 tys.). The Kooks to czterech studentów, którzy grają ze sobą od 2004 roku. W 2006 roku wydali debiutancki album zatytułowany "Inside In/Inside Out". W tym samym roku supportowali The Rolling Stones podczas koncertu w Walii.

Nie opuszcza pierwszej dziesiątki Walijka Duffy i album "Rockferry" (7. miejsce, 130 tys.). Obdarzona oryginalnym głosem wokalistka jest tegorocznym objawieniem. Przez wiele tygodni zajmowała 1. miejsce zestawienia najlepiej sprzedających się albumów Wielkiej Brytanii.

Bolesny spadek zaliczyła grupa R.E.M. z płytą "Accelerate". Album spadł z 3. pozycji na 8. (114 tys.). "Accelerate" wyprodukował Jacknife Lee, który współpracował m.in. z U2 przy nagrodzonym statuetką Grammy albumie "How To Dismantle An Atomic Bomb".

Dziesiątkę zamykają Japończycy z zespołu Yuzu z płytą "Wonderful World" (103 tys.) i The Rolling Stones z "Shine A Light" (77 tys.).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Stylu | wokalistka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje