Maria Koterbska ma problemy ze zdrowiem

Znana z przebojów "Augustowskie noce" i "Karuzela" 92-letnia piosenkarka Maria Koterbska ma coraz większe problemy z poruszaniem się.

Maria Koterbska największą popularnością cieszyła się w latach 60.

Maria Koterbska świętowała niedawno 65-lecie małżeństwa z Janem Franklem (93 l.). Uroczystości nie były huczne z uwagi na stan zdrowia jej męża, który jakiś czas temu doznał udaru mózgu i jest przykuty do łózka. Teraz na zdrowiu podupadła także Koterbska.

Reklama

"Pani Maria cierpi na zwyrodnienie kręgosłupa, ma problem z poruszaniem się, chodzi przygarbiona" - mówi magazynowi "Rewia" znajoma Koterbskiej.

"Mąż wychowywał syna, gdy ja koncertowałam. Teraz odwdzięczam mu się za to. Kilka lat temu Jan miał udar. Od tamtej pory nie chodzi. Pielęgnuję go. Nie jest mi łatwo, ale nie poddaję się. On był taki kochany" - opowiadała gwiazda polskiej piosenki z lat 60. w magazynie "Twoje Imperium".

W opiece pomaga jej syn, 62-letni aktor i wokalista (przebój "Mężczyzna na niepogodę") Roman Frankl, w ostatnich latach znany z roli Stjepana Vujkoviča w serialu "Klan", który od ponad 30 lat mieszka w Austrii.

"Trzymam się, nie mam wyjścia. Normalnie sobie żyjemy, mąż jest chory, a ja się nim opiekuję. Na szczęście możemy liczyć na najbliższych, nie zapominają o nas. Ja już nie wychodzę z domu. Przyjaciele czasami zabierają mnie na zakupy, do lekarza samochodem. Mogę powiedzieć, że jestem żelazną damą. Udaję, że mam siłę..." - wyznała Koterbska w innym wywiadzie.

W 1963 r. na III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie zdobyła drugą nagrodę za piosenkę "Odejdź smutku". W latach 80. wielokrotnie zasiadała w jury KFPP w Opolu (w 1987 r. otrzymała tam Honorowe Grand Prix).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje