Reklama

Reklama

"Mam talent": Muzyczna odsłona piątego odcinka półfinałowego

​W piątym półfinałowym odcinku dziewiątej edycji "Mam talent" zobaczymy trzy występy muzyczne. Kto zaprezentuje się na scenie?

Jury 9. edycji "Mam talent"

W piątym półfinałowym odcinku "Mam talent" wystąpią: Dynasty Workout, Kapela Ciupaga, Sebastian Frodyma, Hally & Savanah Country, Mushegh Khachatryan, Emilia Rudnicka, NBDS TeamMaciej Partyka.

16-letni Maciej Partyka będąc uczniem szkoły podstawowej poszedł na nabór do Jasnogórskiego Chóru. Wraz z dwójką kolegów został wytypowany i zaproszony na pierwszą próbę. Ta przygoda trwa już 9 lat. Muzykę rozrywkową traktuje na równi z muzyką poważną. Poza śpiewem Maciej uczył się grać na gitarze. Pomaga też znajomym gdy potrzebują nagrać jakiś kawałek, bo posiada prowizoryczne studio.

Reklama

Podczas jego występu castingowego Małgorzata Foremniak wcisnęła złoty przycisk, który zagwarantował chłopakowi awans do półfinału. Wokalista z Częstochowy w imponującym stylu zaśpiewał przed jurorami utwór "Book of Love" z repertuaru Petera Gabriela.

Sprawdź tekst i posłuchaj utworu "Book of Love" w serwisie Teksciory.pl!

"To jest szok" - skomentowała wybór piosenki przez Macieja Agnieszka Chylińska. "Będą z ciebie ludzie, naprawdę" - dodała. "Nic nie przeczuwałem, że to będzie taki wielki talent" - to z kolei ocena Agustina Egurroli.

Foremniak po "odpaleniu" złotego przycisku wybrała się na scenę, by uściskać i ucałować w czoło młodego wokalistę. "Wszystkiego dobrego, chłopie" - powiedziała jurorka.

Hally, czyli Halina Miłoś, to 60-letnia wokalistka, która na co dzień śpiewa w rodzinnym zespole Savannah Country. Pochodzi ze Słupska, a obecnie wraz z rodziną mieszka w Bydgoszczy.

Już jako 4-latka przejawiała talent wokalny, występując przed rodziną. Fascynację muzyką country zaszczepił w niej wujek z Nowego Jorku - to właśnie on nagrywał na magnetofon szpulowy bardzo dużo piosenek w tym stylu. Halina jako 14 -latka słuchała każdego dnia "Once a day", "Rose Garden" i innych szlagierów. Od tej pory losy Haliny nierozerwalnie łączą się z muzyką. Od 2000 roku aż do dziś Halina gra koncerty z zespołem Savannah Country. Jest to zespół rodzinny, który tworzy min. z synem i obecnym mężem.

Na castingu do "Mam talent" Halina wykonała utwór "Your Cheatin’ Heart" z dorobku Hanka Williamsa, co wprawiło jurorów w doskonały nastrój - na koniec nagrodzili ją oklaskami na stojąco oraz mnóstwem komplementów.

Awans Haliny do dalszego etapu był tylko formalnością, ale wcześniej Agnieszka Chylińska namówiła uczestniczkę, by ta zaśpiewała ponownie. Wówczas zarówno jurorzy, jak i publiczność wyszli na scenę i tańczyli wokół wokalistki. Halina nie kryła swojego zaskoczenia tą sytuacją.

Góralski zespół Kapela Ciupaga z Łącka istnieje od 2005 roku, a aktualnym ośmioosobowym składzie gra od trzech lat. Jest to grupa przyjaciół, którą połączyła miłość do muzyki góralskiej. Zespół gra bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane głównie klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi i cygańskimi. Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonów i kontrabasu pojawiają się cymbały i altówka węgierska oraz cajon.

Kapela Ciupaga wielokrotnie występowała na scenach lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Zagrali około 100 koncertów, przy czym najdalszy w Erewaniu, stolicy Armenii.

Po ich występie na castingu do "Mam talent" Agnieszka Chylińska doceniła głos wokalisty, a Foremniak stwierdziła, że występ zespołu był jak "porządny, krwisty befsztyk". Agustin Egurrola, mimo iż nie do końca przekonany, podobnie jak jego koleżanki z jury, zagłosował na "tak".

Najbliższy odcinek półfinałowy w sobotę (19 listopada) o godz. 20. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mam Talent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy