Reklama

Reklama

Maja Kraft: Co stało się z "polską Britney Spears"?

Miała stać się idolką nastolatek i podbijać listy przebojów przez wiele lat. Zamiast wspaniałej kariery skończyło się na jednej płycie i szybkim pożegnaniu z muzyką. Co dziś robi Maja Kraft, w tamtym czasie nazywana przez dziennikarzy i wytwórnie "polską Britney Spears"? Niedoszła gwiazda 14 grudnia kończy 35 lat.

Miała stać się idolką nastolatek i podbijać listy przebojów przez wiele lat. Zamiast wspaniałej kariery skończyło się na jednej płycie i szybkim pożegnaniu z muzyką. Co dziś robi Maja Kraft, w tamtym czasie nazywana przez dziennikarzy i wytwórnie "polską Britney Spears"? Niedoszła gwiazda 14 grudnia kończy 35 lat.
Maja Kraft na okładce płyty "Moje skrzydła" /

Przełom XX i XXI wieku w światowym mainstreamie to rządy girlsbandów i boysbandów. Pojawiły się też młode wokalistki, które pod opieką dużych wytwórni miały przyciągać miliony nowych fanów oraz generować dla konkretne zyski.

W Stanach na topie były więc Britney Spears, Christina Aguilera i Backstreet Boys. W Polsce szukaliśmy odpowiedników tych wykonawców. Sporym sukcesem okazało się sformowanie Just 5, jednak pomysł na wypromowanie "polskiej Britney", patrząc z perspektywy czasu, okazał się nietrafiony.

Reklama

Posłuchaj przeboju "Kolorowe sny" Just 5 w serwisie Teksciory.pl

"Polską Britney Spears" okrzyknięto 16-letnią, pochodzącą z Poznania, Maję Kraft (czyli Natalię Gryczyńską). Przyszła gwiazda wyłoniona została podczas castingu wytwórni BMG Poland, a za jej karierą stał pomysłodawca Just 5, Sławomir Sokołowski.  

"Mimo że jest tak młoda, Britney jest już profesjonalistką. Wszystko, co robi na scenie, jest dopracowane do perfekcji. A jednocześnie sprawia wrażenie ciepłej i otwartej. I jest bardzo odważna. Ma wielki talent. Świetnie tańczy, śpiewa, super wygląda. Robi wielki show" - opowiadała o amerykańskiej wokalistce Kraft w gazecie "Super Express".

Sprawdź tekst utworu "Twoja magia" w serwisie Teksciory.pl

Spears charakteryzowano wtedy w taki sposób, aby na koncertach i teledyskach odsłaniała jak najwięcej, ale przy okazji nie wywoływała niepotrzebnych skandali. To właśnie jej styl rozpowszechnił modę wśród młodych ludzi na pokazywanie pępka.

Nic więc dziwnego, że Maja Kraft na okładce swojej debiutanckiej płyty "Moje skrzydła" również prezentowała się z odsłoniętym brzuchem i w warkoczykach. 16-latka otrzymała też aparat na zęby.

"Na początek dostałam w prezencie od producenta aparat na zęby. Zawsze miałam kompleksy, że są takie krzywe. Teraz to się skończy" - opowiadała "Super Expressowi".

Sprawdź tekst piosenki "Moje skrzydła" w serwisie Teksciory.pl

16 października ukazała się pierwsza i jak się okazało jedyna płyta Mai Kraft - "Moje skrzydła". Za jej stworzenie odpowiadali wspomniany Sokołowski, ale również Marek Kościkiewicz, Wojciech Wójcicki (muzyka) oraz Aldona Dąbrowska i Adam Marat (teksty).

Płyta nie zdobyła jednak uznania i okazała się komercyjną klapą. Nie pomógł nawet duet wokalistki z Bartkiem Wroną i nagranie nowej wersji piosenki "Mój karnawał".

Posłuchaj utworu "Mój karnawał" w serwisie Teksciory.pl

Popularności nie przyniósł Kraft również program telewizyjny "Supermuza" oraz seria koncertów charytatywnych. W 2001 roku Kraft zakończyła swoją przygodę z muzyką.

W 2009 roku Gruszczyńska ukończyła filologię polską ze specjalizacją dziennikarstwo. Następnie rozpoczęła pracę w jednej z warszawskich agencji reklamowych. Obecnie mieszka w Miami, gdzie pracuje w agencji nieruchomości sprzedającej luksusowe posiadłości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maja Kraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy