Reklama

Madonna Numerem Jeden w Ameryce

Na szczycie zestawienia najpopularniejszych płyt w Ameryce zadebiutował nowy album Madonny zatytułowany "MDNA".

"MDNA" to już ósmy album amerykańskiej piosenkarki, który trafił na szczyt listy "Billboard 200". W pierwszym tygodniu po premierze płyta rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w nakładzie przekraczającym 359 tysięcy egzemplarzy.

Reklama

Na pozycji 2. zadebiutował wokalista Lionel Richie z albumem "Tuskegee", który zakupiło ponad 199 tysięcy fanów.

Bestsellerowy album Adele "21" wciąż cieszy się sporą popularnością za Atlantykiem. W minionym tygodniu płyta rozeszła się w liczbie 121 tysięcy kopii, co dało jej 3. miejsce w zestawieniu "Billboard 200".

Oczko niżej zadebiutował rockowy zespół Shinedown z albumem "Amaryllis" (106 tysięcy kopii i 4. pozycja).

Zeszłotygodniowy Numer Jeden, czyli ścieżka dźwiękowa do filmu "The Hunger Games" ("Igrzyska śmierci"), spadła na pozycję 5.

Spadek zaliczył również album brytyjskiego boysbandu One Direction "Up All Night" (z 4. na 6.).

Wznowienie płyty "Teenage Dream" Katy Perry (jako "Teenage Dream: The Complete Confection") wskoczyło do pierwszej dziesiątki notowania bestsellerów (z miejsca 31. na 7.).

"Vulnerable" grupy The Used to kolejna nowość w zestawieniu "Billboard 200" (na 8.). Poza tym w "Top Ten" znalazły się jeszcze płyty "Wrecking Ball" Bruce'a Springsteena (z 6. na 9.) i kompilacja "Now 41" (z 8. na 10.).

W sumie w minionym tygodniu w Stanach Zjednoczonych sprzedano 6,16 mln egzemplarzy płyt. To wynik o 13% lepszy od zeszłotygodniowego notowania, ale jednocześnie słabszy o 7% od sprzedaży płyt w analogicznym okresie w 2011 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ameryka | M.D.N.A. | album | numer | nowy album | Madonna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje