Reklama

Reklama

Łukasz Łyczkowski & 5 Rano: Teledysk "Niepokonany" zapowiada nową płytę "Credo"

Finalista ósmej edycji "The Voice of Poland" Łukasz Łyczkowski razem ze swoją grupą 5 Rano prezentuje teledysk "Niepokonany". W klipie do zapowiedzi nowego albumu "Credo" pojawił się zaprzyjaźniony z zespołem Armin Meister.

Finalista ósmej edycji "The Voice of Poland" Łukasz Łyczkowski razem ze swoją grupą 5 Rano prezentuje teledysk "Niepokonany". W klipie do zapowiedzi nowego albumu "Credo" pojawił się zaprzyjaźniony z zespołem Armin Meister.
Łukasz Łyczkowski dał się poznać szerszej publiczności w "The Voice of Poland" /AKPA

Płyta "Credo" do sprzedaży trafi wiosną 2022 r. Utwór "Niepokonany" to pierwszy singel z tego wydawnictwa.

Autorem tekstu jest lider i wokalista zespołu - Łukasz Łyczkowski. Muzykę skomponował razem z Łukaszem Łabędzkim.

Inspiracją do napisania utworu jest historia życia przyjaciela zespołu, poruszającego się na wózku inwalidzkim Armina Meistera. Bohatera teledysku wielokrotnie można spotkać za kulisami koncertów zarówno Łukasza Łyczkowskiego & 5 Rano jak i wielu innych polskich zespołów rockowych (m.in. Dżem, Cree).

Reklama

"Przyjaźń Łyczka z Arminem to specyficzna relacja, która trwa kilkanaście lat. Nasz braterski duet emanuje dystansem do otaczającej rzeczywistości i prześmiewczym podejściu do siebie i świata. Nasza relacja przypomina przyjaźń Himilsbacha z Maklakiewiczem lub jak kto woli Flipa i Flapa. Po prostu braterstwo gorola z hanysem, a więc musi się dziać..." - opowiada Łukasz Łyczkowski.

Sprawdź tekst piosenki "Niepokonany" w serwisie Tekściory.pl!

Teledysk nagrano w Gorzowskim Teatrze im. J. Osterwy (zdjęcia Michał Jagiełło). W klipie możemy też zobaczyć sceny z koncertu w Siemianowicach Śląskich i w rodzinnym domu Armina Meistera w Lędzinach (zdjęcia: Tomasz Bulenda).

W październiku 2018 r. grupa wypuściła swoją drugą płytę "Korzenie".

Kim jest Łukasz Łyczkowski, rockowy bohater "The Voice of Poland"?

Łukasz Łyczkowski w ósmej edycji "The Voice of Poland" trafił do drużyny Tomsona i Barona i dzięki ich pomocy dotarł aż do finału programu, gdzie przegrał jedynie z Martą Gałuszewską, podopieczną Michała Szpaka.

- Baliśmy się, że Łukasz będzie chciał wygrać dla nas, ale tak naprawdę wiesz, gdzie my mamy wygraną. Gdy uplasował się na drugim miejscu zobaczyliśmy, że jest zadowolony, to ucieszyliśmy się, bo my byliśmy totalnie zachwyceni - mówił Tomson w rozmowie z Interią.

Łyczkowski zbierał doświadczenie u boku m.in. Leszka Cichońskiego, z którym nominowany był do nagrody Fryderyki, wystąpił na Przystanku Woodstock, ale sam osobiście za największy sukces uważa występ na Festiwalu "Ku Przestrodze" u boku Sebastiana Riedla & Cree.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL