Reklama

Reklama

Lidia Kopania zgłasza chęć wyjazdu na Eurowizję 2022. Pamiętacie ją?

Szykuje się zaskakujący powrót na Eurowizję? Lidia Kopania – reprezentantka Polski na imprezie w 2009 roku – zgłosiła chęć wyjazdu na konkurs w 2022 roku.

Szykuje się zaskakujący powrót na Eurowizję? Lidia Kopania – reprezentantka Polski na imprezie w 2009 roku – zgłosiła chęć wyjazdu na konkurs w 2022 roku.
Lidia Kopania chce wrócić na Eurowizję /Tomasz Adamowicz /Agencja FORUM

Przypomnijmy, że w 2009 roku Lidia Kopania utworem "I Don't Wanna Leave" zwyciężyła w krajowych preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji i reprezentowała Polskę podczas półfinałowych koncertów w Moskwie. Nie udało się jej wówczas awansować do finału (zajęła 12. miejsce w półfinale).

Kopania ponownie zawojować Europę próbowała w 2018 i 2019 roku. W 2018 roku na Eurowizję pojechał jednak Gromee z Lukasem Meijerem ("Light Me Up"), a Kopania nie wystąpiła nawet w preselekcjach.

W 2019 roku wewnętrzna komisja TVP wybrała zespół Tulia. Piosenka "Scars Are Beautiful" Kopanii, którą stworzyły Linda i Ylva Persson z Szwecji nie zyskała w oczach nadawcy. Kopania myślała również w tamtym czasie nad reprezentowaniem Niemiec w konkursie.

Reklama

Dodajmy, że Gromee oraz grupa Tulia odpadli na Eurowizji już w półfinałach.

43-letnia wokalistka, która ma w dorobku w sumie trzy płyty, obecnie pracuje nad nowym krążkiem "In Between" oraz singlem promującym. W rozmowie z telewizja ATV Kopania przyznała, że otrzymała propozycję zgłoszenia się do walki o wyjazd na przyszłoroczną Eurowizję.

Piosenkarka nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących utworu, jednak jest pewna, że zaprezentuje go komisji wybierającej reprezentanta Polski na Konkurs Eurowizji w 2022.

Lidia Kopania atakowała TVP

Lidia w Kopania w ostatnich latach rzadko przebija się od mediów, ale głośno zrobiło się o niej w 2019 roku za sprawą jej komentarza dotyczącego Festiwalu w Opolu i występu Anny Karwan, która wygrała koncert Premier.

"A Opole, jak zwykle... byle co. Ania K*rwan, brawo TVP" - pisała na swoim Facebooku wokalistka Lidia Kopania. Po interwencji menedżmentu Karwan wpis został usunięty.

"Przemodliłam tę sytuację. Wysyłam pani Lidii ogrom wsparcia. Jeżeli ma kłopoty i jest nieszczęśliwa, to powinniśmy wyciągnąć do niej rękę, a nie zajeżdżać jej. Proszę media, żeby dać jej spokój. (...) Jest mi jej po prostu szkoda - komentowała całe zajście Anna Karwan dla telewizji Red Carpet.

Eurowizja 2022 - kogo wybierze TVP?

Przypomnijmy, że TVP reprezentanta Polski na Eurowizję ma wybrać już na początku 2022 roku. Do walki o wyjazd włączył się Adam Konkol z piosenką "Agnieszka 2.0", wśród przewijających się nazwisk znaleźli się m.in. Alicja Szemplińska (miała wystąpić na Eurowizji 2020), Krystian Ochman oraz Daria znana dzięki przebojowi "Paranoia".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL