Reklama

LemON: "Etiuda zimowa" w listopadzie (nowa płyta)

"Zawsze chciałem to zrobić - album zimowy. Nie po prostu świąteczny, a właśnie zimowy. Taki, jak czuję zimę, i choć nie umiem tego opisać, to umiem o tym zaśpiewać" - w ten sposób Igor Herbut zapowiada nową płytę grupy LemON.

Okładka płyty "Etiuda zimowa" grupy LemON

Bez szumnych zapowiedzi grupa LemON niemal dokładnie rok po premierze "Scarlett" wydaje nową płytę.

Reklama

"Pracowaliśmy nad nią po cichu. Nikomu nic nie mówiliśmy, bo czuliśmy niesamowitą moc i magię i nie chcieliśmy jej spłoszyć ogłoszeniami na facebooku, że właśnie jesteśmy w studiu... Zagraliśmy na 'Etiudzie zimowej' trochę tak, jakbyśmy sobie grali sami dla siebie, jakby nigdy nikt miał jej nie usłyszeć... intymnie, z duszą, z miłością..." - pisze Igor Herbut z kolegami z LemONa.

"Taka jest też okładka, którą widzicie... skromna... jasna... a my jesteśmy na niej tylko częścią całości. Bo kiedy dodasz 1+1+1+1+1 - i powstaje z tego jakiś wzór... przekaz... coś ważnego... chcieliśmy, aby okładka nie była o nas... Nie chcieliśmy odwracać uwagi od muzyki, którą chcemy Wam podarować... Dlatego okładka wygląda trochę jak papier do pakowania prezentów w gwiazdki..." - dodają muzycy.

"Etiuda zimowa" (premiera 13 listopada) zawierać będzie kolędy i pastorałki w czterech językach (po polsku, łemkowsku, białorusku i ukraińsku) oraz własne utwory zespołu. "I wszystkie one, bez względu na tradycję, z której pochodzą, wyrażają tego samego ducha, ten sam spokój, miłość, ciepło i wiarę" - podkreślają muzycy.

"To musi być po prostu ładna płyta - powiedziałem do chłopaków na samym początku pracy. Rozłożyliśmy instrumenty, spojrzeliśmy w nuty, zagraliśmy jeden numer... potem drugi, trzeci... Wszystko działo się naturalnie, tak jak śpiewanie kolęd przy świątecznym stole: kończy się jedna, ktoś intonuje kolejną. Utwory nagrywaliśmy na "setkę", na raz... Postawiliśmy na emocje, nie zmieniając później praktycznie żadnej nuty. I jak to z LemONem bywa, powstała bardzo osobista rzecz... i spełniło się jedno z moich marzeń... Album, który brzmi... jak zima..." - zapowiada Igor Herbut.

Oto szczegóły płyty "Etiuda zimowa":

1. "Etiuda zimowa"
2. "Cicha noc"
3. "Mizerna cicha"
4. "Szczedryk"
5. "W żłobie leży"
6. "Dobry wieczer Tobi"
7. "Grudniowy"
8. "Płatek"
9. "A u swiecie nam"
10. "Tycha nicz"
11. "Do świąt".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zespół LemON | Igor Herbut | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje