Reklama

Kult pokonał Tokio Hotel

Premiera płyty "Poligono Industrial" Kultu odbyła się na początku grudnia 2005 roku, a jej patronem medialnym jest portal INTERIA.PL. Nowy album Kazika i jego kolegów od razu zadebiutował na 1. miejscu zestawienia OLiS, czyli najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Co ciekawe, tej pozycji nie oddał już od sześciu kolejnych tygodni! Nie zagroziły mu w międzyczasie ani płyty Tokio Hotel, ani Melanie C, byłej wokalistki Spice Girls.

Na podium w tym tygodniu znalazła się także muzyka z oratorium "Tu es Petrus - Ty jesteś skała", zawierająca wielki przebój "Niech mówią, że to nie jest miłość" (awans z 3. miejsca na 2.) i płyta "Schrei" niemieckiej grupy Tokio Hotel (skok z 4. na 3.).

Reklama

Nastolatkowie z Magdeburga cieszą się wielką popularnością również w Polsce, za sprawą singli "Schrei" i "Durch den Monsun".

Powoli i systematycznie do góry pną się: jazzująca wokalistka Katie Melua ("Piece By Piece" promowane singlem "Nine Million Bicycles", z 7. na 4.) i nominowana do Paszportu "Polityki" Maria Peszek ("Miasto Mania" z utworem "Moje miasto" awansuje z 7. na 10.).

Bolesny upadek zaliczyła Beata Kozidrak z solową płytą "Teraz płynę". Wokalistka Bajmu "popłynęła" w dół aż o 9 miejsc (z 2. na 11.). U nas możecie obejrzeć teledyski do piosenek "Teraz płynę" i tej najnowszej, "Złota Brama".

W tym tygodniu w zestawieniu OLiS pojawiły się tylko dwie nowości - "Beautiful Intensions" Melanie C (28.) i ścieżka dźwiękowa do filmowego przeboju "Opowieści z Narnii" (39.). Była wokalistka Spice Girls ma szansę odbić się od dna, bo sporym sukcesem okazał się jej singlowy utwór "First Day Of My Life".

Na naszych stronach możecie również obejrzeć teledysk do nagrania "Kocham cię, a miłością swoją" Kultu, promującego płytę "Poligono Industrial".

Podobnie jak wszystkie wcześniejsze wydawnictwa Kazika i Kultu, także "Poligono Industrial" można kupić w naszym sklepie Melo.pl.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia OLiS.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nowy album | spice | muzyka | hotel | tokio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje