Kazik śpiewa Waitsa na płycie
Płyta "Piosenki Toma Waitsa", na której Kazik Staszewski wykonuje własne wersje utworów słynnego amerykańskiego barda, znajduje się już na półkach sklepowych. Płyta zawiera aż 18 piosenek, a jej klimat przypomina dwa słynne albumy "Tata Kazika".

Przekłady piosenek autorstwa Romana Kołakowskiego zostały autoryzowane przez samego Toma Waitsa i współpracującą z nim Kathleen Brennan, a prawa autorskie przekazano wrocławskiej firmie VIP-Production, przez Jalma Music i Warner Bros. Poland. Są to pierwsze legalne wykonania pieśni Waitsa nie po angielsku.
W trakcie ich nagrywania Kazikowi towarzyszyło wielu muzyków m.in. Janusz Grudziński, Piotr Morawiec, Janusz Zdunek, Olaf Deriglasoff, Andrzej Izdebski vel Izi vel SPEC, grupa bębniarzy Papadrama i Jacek Majewski. Na perkusji zagrał techniczny Kultu i KNŻ - Wojtek Jabłoński (gitarzysta "Czarnych i Białych Indian").
"Muzyczna zawartość albumu jest odzwierciedleniem metaforyki Waitsa, ale Kazik nadał kompozycjom autora Undergroundu swój własny, kultowy wymiar. Kazikowy Waits jest bardziej dynamiczny i ostrzejszy niż oryginał. Mniej tu jazzu, znacznie więcej dynamicznego rocka, a transowy wymiar całości nadają ostinatowe, bardzo niskie brzmienia olbrzymich bębnów - domominujących w większości utworów" - pisze wytwórnia o nowej płycie Kazika.
Premiera wydawnictwa odbyła się 24 marca.
Lista utworów jakie znajdują się na albumie:







