Reklama

Ich Troje lepsi od Idoli

Pomimo iż w sierpniu na sklepowych półkach pojawiła się składanka z piosenkami finalistów programu "Idol" i niemal od razu doczekała się statusu Złotej Płyty, nie udało jej się jednak zdobyć szczytu listy najpopularniejszych w Polsce albumów. W drugim miesiącu wakacji, podobnie jak w lipcu, najchętniej kupowanym albumem było wydawnictwo "Po piąte... a niech gadają" zespołu Ich Troje.

Ostatnie dzieło grupy Michała Wiśniewskiego w sierpniu sklepy zamówiły w ilości nieco ponad 37 tysięcy egzemplarzy. To jednak tylko o dwa tysiące więcej od albumu "Idol Top 10".

Reklama

Na miejscu trzecim uplasowała się niezwykle popularna w naszym kraju rosyjska formacja Tatu i jej debiutancka płyta "200 Po Vstiechnoy". Jednak strata do prowadzących płyt jest w tym przypadku dość znaczna. W sierpniu sklepy zamówiły ją w nieco ponad 14 tysiącach egzemplarzy, a od dnia premiery jest to już ponad 22 tysiące.

Poza podium uplasował się tym razem, awansujący z miejsca ósmego, Kanadyjczyk Garou i jego album "Seul". Wpływ na wzrost sprzedaży tej płyty (12 tysięcy), na pewno miał jego koncert podczas Festiwalu w Sopocie. Na czwartym znalazła się rewelacja lipca, czyli "By The Way" grupy Red Hot Chili Peppers. W drugim miesiącu sprzedaży album nabyło nieco ponad dziewięć tysięcy, a w sumie jest to już 39 tysięcy, co oznacza, iż - podobnie jak "Idol Top 10" i "Seul" - krążek pokrył się w Polsce złotem.

Na pozycję szóstą spadł Eminem i "The Eminem Show", a na siódmej zadebiutowała składanka "Bravo Party 3", która osiągnęła wynik gorszy od amerykańskiego rapera o zaledwie 300 sztuk, ale okazała się lepsza o 200 egzemplarzy od "Mokrych oczu" Budki Suflera (8500). Ostatnie dzieło Krzysztofa Cugowskiego i jego kolegów od dnia premiery na początku czerwca, zamówiono w sumie w ilości 47 tysięcy egzemplarzy. Wszystko wskazuje więc na to, iż płyta nie ma raczej szans na powtórzenie sukcesu "Balu wszystkich świętych", czy też "Nic nie boli tak jak życie".

Na miejsce dziewiąte z trzeciego spadała kompilacja "Bravo Hits Lato 2002", a pierwszą dziesiątkę zamyka album "Czy te oczy mogą kłamać - Piosenki Agnieszki Osieckiej" grupy Raz Dwa Trzy.

Jeśli chodzi o pozostałe nowości, na 11. miejscu uplasowała się składanka "Hit After Hit II" (7206 zamówionych egz.), a w dalszej kolejności: "The Rising" Bruce'a Springsteena (12. pozycja, 6838 nośników), "Lepszy model" Kasi Klich (14., 6412), "Czas ludzi cienia" formacji Sweet Noise (15., 6362) oraz "Albo oni albo ja" Andrzeja Cierniewskiego (16., 5867), "Poczytaj mi tato" Michała Żerbrowskiego" (18., 5514) i "Tu i teraz" grupy Ira (25., 3525 sztuk).

Najdłużej notowanym albumem w zestawieniu pozostaje "Złota kolekcja" przebojów Ryszarda Rynkowskiego. Utrzymuje się ona na liście już od 37 miesięcy!

Zobacz pełne notowanie!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: składanka | idole | sklepy | dzieło

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje