Reklama

Gwiazdor szuka rodziny dla sieroty

Brytyjski piosenkarz Elton John nie zamierza poprzestawać w staraniach o wydostanie ukraińskiego chłopca z sierocińca po tym, jak prośba gwiazdora o adopcję została odrzucona ze względu na wiek artysty i jego orientację seksualną.

Elton John podczas pobytu na Ukrainie w 2009 roku odwiedził jeden z sierocińców, gdzie poznał chłopca o imieniu Lev. Piosenkarz, wraz ze swoim cywilnym partnerem Davidem Furnishem, natychmiast zdecydowali się adoptować chłopca.

Reklama

Wniosek adopcyjny Eltona Johna został jednak odrzucony przez ukraińskich oficjeli. Wpływ na decyzję miał wiek wokalisty i jego orientacja seksualna.

Po nieudanej adopcji gwiazdor ostatecznie został ojcem w grudniu 2010 roku w inny sposób. Wtedy to na świat przyszedł syn Eltona Johna. Zachary'ego, bo tak nazywa się chłopiec, urodziła matka zastępcza.

Ojcostwo piosenkarza nie oznacza jednak, że Elton John zrezygnował z planów pomocy ukraińskiemu chłopcu.

"Ten mały chłopak odmienił mnie. Ukraińcy nie zezwolili na adopcję, bo nie akceptują związków osób tej samej płci. Zastanawiamy się z Davidem nad wniesieniem sprawy do europejskich sądów, ale nie wiem, czy to cokolwiek zmieni" - opowiada Elton John w rozmowie z gazetą "Daily Mirror".

"Naszym głównym celem jest teraz wydostać Leva z sierocińca i znaleźć mu rodzinę. Niestety, to bardzo skomplikowane, bo sprawa zrobiła się głośna, a ludzie będą chcieli skorzystać z tego" - twierdzi piosenkarz.

"Najgorsze jest to, że biedny Lev wciąż przebywa w tym sierocińcu. Nasi prawnicy pracują nad tą sprawą, bo ten chłopiec stał się częścią mojego życia. Chcemy, by znalazł rodzinę zastępczą. Chcemy nauczyć go mówić po angielsku i zaprosić do nas, by poznał Zachary'ego" - opowiada gwiazdor.

"Nigdy nie odpuszczę tej sprawy, chociaż jest ona bardzo skomplikowana. Najwięcej cierpi na tym mały chłopiec. Kiedy o tym myślę, łzy napływają mi do oczu. Pomogę mu, bo ten dzieciak odmienił moje życie" - zarzeka się Elton John.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: orientacja seksualna | Nie | piosenkarz | sieroty | gwiazdor | Elton John

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje