Reklama

Reklama

Farben Lehre: Wiecznie młodzi punkrockowcy

Płocka formacja Farben Lehre obchodzi 15 urodziny. Z tej okazji zespół wydał album zatytułowany znacząco "Wiecznie młodzi", zawierający po dwa utwory z każdej z dotychczasowych płyt i przeróbkę "Doliny lalek" legendarnej formacji Kryzys. Ukazał się również zbiór tekstów Wojciecha Wojdy, lidera zespołu, opatrzony tym samym tytułem.

Farben Lehre istnieją od 1986 roku i mają na koncie siedem płyt długogrających. "Wiecznie młodzi" to album zawierający, na którym znalazła się próbka każdej z nich, ale jak twierdzi zespół, nie jest to klasyczny "Best Of...". Obok klasycznych i dobrze znanych numerów, takich jak "Egoiści", "Helikoptery", "Handel" czy "Nierealne ogniska", znalazły się bowiem na nim również utwory nieco już zapomniane, a zdaniem zespołu zasługujące na odświeżenie (m.in. "Bez światła", "Ulice milczą", "Twoje oczy"). Ostatnią płytę "Atomowe zabawki" reprezentuje utwór tytułowy oraz transowa "Rozkołysanka". Na deser "Dolina lalek", z repertuaru Kryzysu, punkrockowej legendy.

Reklama

Równocześnie z płytą ukazał się tomik tekstów Wojciecha Wojdy zatytułowany "Wiecznie młody", zawierający teksty Farben Lehre z lat 1986-2001 oraz kilka dotychczas niepublikowanych (w sumie w tomiku znalazło się 96 tekstów).

Więcej szczegółów i formularze zamówień znajdziecie na oficjalnej stronie grupy, pod adresem: www.farbenlehre.plocman.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy