Reklama

Eurowizja Junior 2019: Polska oficjalnie gospodarzem! Jacek Kurski komentuje

To już oficjalne - Polska będzie gospodarzem konkursu Eurowizji Junior w 2019 r. "Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie" - podkreśla prezes TVP Jacek Kurski.

Roksana Węgiel zwyciężyła w konkursie Eurowizji Junior 2018

Tegoroczny konkurs Eurowizji dla Dzieci (Eurowizja Junior) odbył się w niedzielę, 25 listopada, w Mińsku na Białorusi z udziałem przedstawicieli 20 państw.

Reklama

Reprezentująca Polskę Roksana Węgiel, laureatka pierwszej edycji "The Voice Kids", z piosenką "Anyone I Want to Be" wystąpiła jako ostatnia i zdobyła najwięcej punktów. To pierwszy triumf Polski w tym konkursie.

W przeciwieństwie do "dużej" Eurowizji, konkurs w kolejnym roku nie musi być organizowany w kraju, którego przedstawiciel wygrał. Tak było np. w tym roku - Eurowizję dla Dzieci 2017 wygrała Rosjanka Polina Bogusiewicz, a organizacją zajęła się Białoruś.

Sprawdź słowa piosenki "Anyone I Want To Be" w serwisie Teksciory.pl

Po zwycięstwie Roksany rozpoczęły się spekulacje, czy Polska podejmie się organizacji konkursu.

Teraz pojawiła się oficjalna informacja na temat gospodarza przyszłorocznej Eurowizji Junior.

TVP informuje, że polska aplikacja do organizacji konkursu została oceniona najwyżej przez komisję Europejskiej Unii Nadawców (EBU).

"Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję, jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia!" - mówi Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych.

Radości nie kryje też Jacek Kurski.

"Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata - podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli" - podkreśla prezes TVP.

Nie wiadomo jeszcze, które miasto zostanie zgłoszone do Europejskiej Unii Nadawców, ale Kurski tuż po wygranej Polski zwracał uwagę na słabość Warszawy jeśli chodzi o profesjonalną halę widowiskowo-sportową. Pojawiły się już spekulacje, że konkurs może zostać zorganizowany w nowej Arenie Gliwice - list w tej sprawie do Jacka Kurskiego wysłał Jarosław Gonciarz, poseł PiS z Gliwic.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja dla Dzieci | eurowizja junior | Jacek Kurski | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje