Reklama

Elvis Presley z nr 1000

Kolejny singel Elvisa Presley'a wydany z okazji 70. urodzin artysty osiągnął szczyt brytyjskiej listy przebojów. Piosenka "One Night" przy okazji zaliczyła dwa jubileusze: stała się 1000. numerem jeden na liście singli na Wyspach oraz jest dwudziestym utworem Elvisa Presley'a, któy trafił na szczyt notowania.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu singel "Jailhouse Rock" zadebiutował na 1. miejscu zestawienia. W tym tygodniu nie wiedzie się mu już tak dobrze (spadł na 10. miejsce), ale ma godnego następcę - został zmieniony przez "One Night".

Reklama

Tym samym Elvis Presley znacznie oddalił się od stawki wykonawców, których piosenki znalazły się najwięcej razy na pierwszych miejscach w Wielkiej Brytanii. Za "Królem Rock'n'Rolla" znajdują się The Beatles z 17. singlami, które dotarły na szczyt.

Na 2. pozycji w tym tygodniu zadebiutował singel Manic Street Preachers "Empty Souls". Piosenka promuje ostatnie wydawnictwo "Manicsów", płytę "Lifeblood".

Również nowość znalazła się na 3. pozycji. Jest nią przebojowy singel "Somebody Told Me" pochodzącej z Las Vegas grupy The Killers. Jeszcze lepiej wiedzie się "Zabójcom" na liście najpopularniejszych albumów na Wyspach - płyta "Hot Fuss" w tym tygodniu znalazła się na 1. miejscu notowania.

Steve Brookstein, który jeszcze dwa tygodnie temu był na szczycie notowania, spadł piosenką "Against All Odds" z miejsca 2. na 4.

5. pozycję okupuje kolejna nowość - grupa Rooster z kompozycją "Staring At The Sun".

Oczko niżej zadebiutował Soul Central z gościnnym udziałem Kathy Brown w piosence "Strings Of Life (Stronger On My Own)".

Kolejną nowością jest singel Dariusa "Life Twice" (7. miejsce).

Na 8. pozycję z 3. spadł "The Number Of The Beast" Iron Maiden.

Natomiast Uniting Nations z "Out Of Touch" awansowali o pozycję do góry (z 10. na 9).

Jak już wspominaliśmy, najpopularniejszym albumem w Wielkiej Brytanii jest "Hot Fuss" The Killers. Na 2. miejsce spadła płyta Scissor Sisters (z 1. miejsca).

Swoje pozycje w pierwszej piątce utrzymały Green Day z "American Idiot" (3. miejsce) i debiutancki album Franz Ferdinand (5. pozycja).

Między te zespoły wskoczył Kasabian, którego pierwsza płyta wspomagana nowym singlem "Cutt Off" awansowała aż o 13 pozycji (z 17. na 4.).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: one | piosenka | rock | notowania | szczyt | Elvis | elvis presley | Presley | "Elvis"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje