Reklama

Reklama

Edyta Górniak na Eurowizję? Intrygujący wpis

W mediach pojawia się coraz więcej nazwisk wykonawców, którzy mogą wziąć udział w wyborze polskiego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji.

Edyta Górniak znów zaśpiewa na Eurowizji?

Pod koniec stycznia Jan Pawlicki, nowy dyrektor TVP1 poinformował, że zmianie ulegnie zasada wyboru polskiego reprezentanta na Eurowizję.

"Koniec z kapturowymi sądami :) Niech widzowie zdecydują kto wystąpi w konkursie Eurowizji. 5 marca TVP1 zorganizuje koncert eliminacyjny" - napisał Pawlicki na Twitterze.

TVP do 8 lutego przyjmuje zgłoszenia chętnych. Do 16 lutego Komisja Konkursowa ma ogłosić listę utworów zakwalifikowanych do krajowych eliminacji. Utwory muszą posiadać oryginalną muzykę i tekst (w dowolnym języku), nie mogą trwać dłużej niż 3 minuty, nie mogą być opracowaniami lub fragmentami opracowań melodii ludowych oraz tzw. coverami lub tzw. loopami, a także nie mogą być wykonywane publicznie lub emitowane w mediach przed 1 września 2015 roku.

Reklama

Wśród kandydatów przewijają się nazwiska m.in. Michała Szpaka, Dody, Sylwii Grzeszczak, a także Stashki i Renaty Wolkiewicz. Wiadomo już, że w konkursie nie zamierza występować Cleo, która również była wymieniana w gronie kandydatów. Teraz do tego grona dołączyła Edyta Górniak, która zamieściła intrygujący wpis na Facebooku.

Na swoim profilu napisała po angielsku "Muszę wiedzieć, co o tym myślicie?", dodając grafikę z logotypem tegorocznej Eurowizji, która odbędzie się w Sztokholmie (Szwecja).

Przypomnijmy, że to do Edyty Górniak należy nasz największy sukces w tym konkursie - w 1994 roku z piosenką "To nie ja" zajęła 2. miejsce. Do tej pory nikt z naszych reprezentantów nie zbliżył się nawet do tego wyniku, a w ostatnich latach sukcesem był sam awans do finału.

Sprawdź tekst "To nie ja!" w serwisie Teksciory.pl

W marcu 2015 r. wokalistka zdradziła, że zgłosiła swój akces, ale TVP wybrała wówczas inną propozycję ("In the Name of Love" Moniki Kuszyńskiej).

Reprezentant Polski na Eurowizji 2016 wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału, który odbędzie się 12 maja.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak | eurowizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje