Reklama

Dobra częstotliwość Praktika

Na początku listopada na rynku ukazać się ma producencki album Praktika, zatytułowany "Dobra Częstotliwość". Na płycie pojawi się wielu gości, między innymi Pezet, Mes czy Dizkret. Niewątpliwą ciekawostką i atrakcją jest fakt, że w procesie nagrywania albumu pomagali muzycy jazzowi, w tym słynny skrzypek jazzowy Michał Urbaniak.

Praktik to 28-letni producent muzyczny z Warszawy. Uczęszczał do szkoły jazzowej na wydział gitary, jednak jego miłość do muzyki afroamerykańskiej spowodowała, że zajął się komponowaniem i tworzeniem nie tylko na gitarze, ale również na samplerach, urządzeniach analogowych oraz przy użyciu technik samplingu.

Reklama

Muzyka Praktika jest określana jako jazz z pogranicza hip hopu, a często również jako hip hop z pogranicza jazzu, z bardzo mocnym wpływem funku i reggae. Inspiracje czerpie ze swojej ogromnej kolekcji płyt winylowych, życia codziennego oraz meczów piłki nożnej, której jest wielkim fanem.

Pierwszy album zatytułowany "IQ", Praktik nagrał w duecie z raperem Dizkretem (Stare Miasto), jako Dizkretpraktik. Płyta była utrzymana w klimacie hiphopowym, aczkolwiek nie zabrakło na niej wielu żywych instrumentów i inspiracji jazzem.

mhh.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dobro | częstotliwość | Praktik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje