Reklama

DakhaBrakha w mocnym poście o sytuacji na Ukrainie. "Wierzymy w zwycięstwo dobra nad złem"

Znany na całym świecie ukraiński folkowy zespół DakhaBrakha przerywa koncerty w ramach solidarności ze swoim krajem. W poście na Facebooku grupa w mocnych słowach oceniła działania Władimira Putina.

Znany na całym świecie ukraiński folkowy zespół DakhaBrakha przerywa koncerty w ramach solidarności ze swoim krajem. W poście na Facebooku grupa w mocnych słowach oceniła działania Władimira Putina.
Marko Hałanewycz jest liderem zespołu DakhaBrakha /C Brandon/Redferns /Getty Images


24 lutego nad ranem rozpoczęła się wojna pomiędzy Rosją a Ukrainą. Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia operacji militarnej. ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO W SERWISIE WYDARZENIA.

DakhaBrakha: "Wierzymy w zwycięstwo dobra nad złem"

Sytuację skomentował ukraiński zespół folkowy DakhaBrakha, publikując mocny tekst oraz zdjęcie z koncertu, podczas którego na scenie pojawił się napis "STOP PUTIN".

"Nasi najdrożsi Ukraińcy i przyjaciele na całym świecie, dzieje się to, czego się obawialiśmy, ale byliśmy gotowi. Władimir Putin, Hitler XXI wieku, postanowił podbić naszą ziemię" - napisano na Facebooku grupy.

Reklama

"Pod ostrzałem znajdują się ukraińskie miasta i wojsko. Wierzymy jednak w nasze zwycięstwo, zwycięstwo dobra nad złem, światła nad rosyjską ciemnością, która chce zniszczyć cały świat. Wierzymy w międzynarodowe wsparcie, a przede wszystkim w armię ukraińską!" - pisze dalej zespół.

Zespół jest aktualnie w Ukrainie, gdzie miał grać kolejne koncerty. Muzycy informują, że oczywistym jest, że na chwilę obecną odwołują wszystkie występy.

"Wiadomo, że w takich okolicznościach odwołujemy najbliższe koncerty, mając nadzieję, że zagramy je w najbliższym czasie. Wygramy! Chwała Ukrainie!" - czytamy w poście.

DakhaBrakha - kim są?

DakhaBrakha to ukraiński zespół folkowy mieszający w swojej muzyce wiele elementów etnicznych z różnych krajów. Sami artyści określają swoją muzykę jako "Etno-Chaos".

Zespół tworzą Nina Harenecka (śpiew, wiolonczela, bębny), Iryna Kowałenko (śpiew, jumbo, perkusja, bębny, żalijka, dudy, flet, akordeon), Ołena Cybulska (śpiew, instrumenty perkusyjne, bębny, harmonijka) oraz Marko Hałanewycz (śpiew, darbuka, tabli, didgeridoo, puzon, akordeon).

DakhaBrakha często koncertuje w Polsce. Zespół grał u nas m.in. podczas OFF Festivalu w 2014 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy