Reklama

Reklama

Benefis Zenka Martyniuka. Śpiewał nawet Jacek Kurski!

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na antenie TVP2 pokazano benefis gwiazdy disco polo, Zenka Martyniuka.

Zenek Martyniuk nazywany jest "królem disco polo"

Lider zespołu Akcent, przez fanów nazywany królem disco polo, świętuje 30-lecie obecności na polskiej scenie muzycznej.

W tym czasie wraz z zespołem Akcent, którego jest założycielem i wokalistą, wydał szesnaście płyt, ma też na koncie jeden album solowy.

W 2017 roku ukazała się jego pierwsza biografia, której autorką jest dziennikarka Martyna Rokita. Książka "Życie to są chwile" (sprawdź!) opowiada o drodze Zenona Martyniuka do sławy.

Reklama

To właśnie pod hasłem "Życie to są chwile" odbył się benefis Martyniuka. Na scenie pojawili się m.in. LombardIch TrojeMig oraz Francesco Napoli.

Występ rozpoczął się piosenką "Przez twe oczy zielone". Podczas tego utworu do mikrofonu zaśpiewał nawet prezes TVP, Jacek Kurski

Wśród gości była także mama Martyniuka. Wykonali razem piosenkę "Rodzinny dom". Kobieta podkreśliła, że ta piosenka syna najbardziej przypadła jej do gustu. Wyznała także, że gdy syn miał słabe oceny w szkole, zabierała mu gitarę i chowała ją w siano.

"Jestem przepełniony wschodnią melodyjnością" - mówił lider zespołu Akcent. Zdradził, że śpiewa nie tylko po polsku, ale także w języku rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i romskim.

Jednym z gości wydarzenia była żona Martyniuka, Danuta. Wokalista zdradził, że by wziąć ślub ze swoją wybranką, musiał zdobyć pozwolenie sądu. W momencie ślubu piosenkarz nie miał jeszcze skończonych, wymaganych wtedy, 20 lat.

Jak podaje prezes TVP, benefis Zenka Martyniuka był najbardziej oglądaną pozycją podczas Świąt Bożego Narodzenia. 

Przypomnijmy, że 14 lutego 2020 r. premierę będzie miał wyprodukowany przez TVP film "Zenek". Reżyserem filmu ostatecznie został Jan Hryniak, znany m.in. jako twórca serialu telewizyjnego "Czas honoru. Powstanie".

Głównego bohatera gra dwóch aktorów - w młodego Zenka wcieli się 24-letni Jakub Zając, a w starszego - 40-letni Krzysztof Czeczot

Wspomniany Jakub Zając ma w dorobku występy m.in. w serialach "Belfer" i "Ślad". Z kolei Krzysztof Czeczot, którego ostatnio można było oglądać w filmach "Kobiety mafii 2""Pech to nie grzech""Gotowi na wszystko. Exterminator""Porady na zdrady" i serialach "Dziewczyny ze Lwowa" i "Singielka".

Żonę Danutę zagra znana z "Dróg wolności" 35-letnia Klara Bielawka. Ryszardem Nawrotem z grupy Akcent ma być z kolei Karol Dziuba (serial "O mnie się nie martw").


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama