Reklama

Reklama

Ariana Grande podana do sądu. Oskarżono ją o plagiat

Ariana Grande znów z zarzutem plagiatu. Tym razem o kradzież pomysłu oskarżył ją zajmujący się sztukami wizualnymi artysta Vladimir Kush. Budzącym kontrowersje klipem Ariany jest “God Is A Woman”.

To kolejna kontrowersja wokół twórczości Ariany Grande. Choć jej utwory cieszą się ogromną popularnością i biją rekordy słuchalności, to spotykają się z poważnymi wątpliwościami i zarzutami ze strony innych artystów. Dotyczy to kopiowania pomysłów zarówno muzycznych, jak i wizualnych, które pojawiają się w teledyskach wokalistki. Nie tak dawno, po premierze hitu "7 rings", Princess Nokia zarzuciła Grande plagiat jednego ze swoich utworów.

Sprawdź tekst i tłumaczenie "7 rings" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Tym razem z zarzutami na oficjalną - sądową, drogę wystąpił Vladimir Kush - artysta wizualny, który zarzucił Grande kradzież swojego pomysłu.

Sprawa dotyczy klipu "God Is A Woman" i sceny, w której wokalistka tańczy na świecy w środku rozświetlającego niebo płomienia. Kush w oskarżeniu wskazał na namalowane przez siebie 20 lat temu obrazy: "The Candle" i "The Candle 2".

Vladimir Kush domaga się teraz usunięcia klipu z sieci.

Ciekawy jest fakt, że podobne problemy mieli wcześniej Kendrick Lamar i SZA z utworem "All The Stars" (zobacz!), do którego teledysk wyprodukowała ta sama firma, która odpowiada za "God Is A Woman". Sprawa dotyczyła bezprawnego wykorzystania pracy Liny Iris Viktor i była o tyle jednoznaczna, że twórcy klipu kilkukrotnie pytali o zgodę artystkę, a gdy jej nie otrzymali i tak użyli jej dzieła.

Sprawdź tekst i tłumaczenie "God Is A Woman" w serwisie Teksciory.pl!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ariana Grande

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje