Reklama

Ania Karwan zapowiada album. Zobacz teledysk "Głupcy"

Ania Karwan, która szerszej publice znana jest z udziału w siódmej edycji "The Voice of Poland", gdzie dotarła do finału, debiutuje. Album wokalistki zapowiada singel "Głupcy", do którego nakręcono również teledysk.

Ania Karwan wydaje debiutancką płytę

Ania Karwan długo czekała na wydanie swojego debiutanckiego albumu. Artystka trafiła pod skrzydła 2trackrecords, nowej wytwórni założonej przez Sławka Mroczka i Bogdana Kondrackiego - członka formacji Kobong i producenta płyt Dawida Podsiadły, Ani Dąbrowskiej i Brodki.

Reklama

Pierwszą zapowiedzią płyty jest singel "Głupcy". Muzykę skomponował wspomniany Bogdan Kondracki wraz z Tomaszem Świerkiem i samą Karwan. Tekst utworu napisała Karolina Kozak, a jego tematem przewodnim jest niszczycielska, nieuzasadniona zazdrość.

Do utworu powstał teledysk autorstwa grupy filmowej Motion Pikczer.

Sprawdź tekst utworu "Głupcy" w serwisie Teksciory.pl!

"Ania jest prawdziwą diwą. Jest nie tylko wrażliwa, hipermuzykalna i bardzo kreatywna w studiu, ale jest też artystką świadomą, która potrafi zbudować piosenkę od początku do końca wywołując ciarki na plecach. Niewiele wokalistek w Polsce (i nie tylko) ma takie możliwości wokalne" - mówi Bogdan Kondracki.

Mimo że album wydany pod okiem Bogdana Kondrackiego, będzie pierwszym krążkiem w karierze wokalistki, to ciężko nazwać ją debiutantką.

Ania Karwan w przeszłości współpracowała m.in. z Moniką BrodkąSidneyem Polakiem. Brała również udział w sesjach nagraniowych wraz z Andrzejem Piasecznym, Edytą Górniak, Mariką, Sobotą i Kasią Cerekwicką. Stworzyła również popularny remiks przeboju "Aleja gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej wraz z Matheo (wykorzystany w filmie Tomasza Bagińskiego "Legendy Polskie"). Gościła także na płycie Afromentalu.

Na swoim koncie ma także nagrane piosenki do serialu "Hela w opałach" oraz do filmów "Świadek koronny", "Pitbull, "Listy do M" i "Kochaj i tańcz". Zastąpiła również Kasię Kurzawską w zespole SOFA i zagrała z grupą m.in. na Open'er Festival.

W 2016 roku Karwan zgłosiła się do programu "The Voice of  Poland". Jej wykonanie "Purple Rain" Prince'a zachwyciło trenerów, a ponadto zostało dostrzeżone na świecie, czego dowodem jest włączenie go do zestawienia "Top Ten Global Voice 2016".

Ostatecznie Karwan w programie dotarła do finału, gdzie zajęła trzecie miejsce, przegrywając jedynie z Weroniką Curyło i Mateuszem Grędzińskim.

W TVP można było zobaczyć ją również w serialu "Barwy szczęścia", gdzie prezentowała również swój repertuar.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje