Reklama

Album "1989" Taylor Swift najlepiej sprzedającą się płytą na świecie

Taylor Swift ze swoim najnowszym albumem "1989" zmiażdżyła konkurencję w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt na świecie.

Trudno, aby było inaczej. Ponad 1,6 mln sprzedanych egzemplarzy najnowszego albumu Swift zrobiło swoje. Ponadto płyta wokalistki nie miała zbyt dużej konkurencji.

Reklama

Na drugim miejscu uplasował się Ed Sheeran z longplayem "X", natomiast na najniższym stopniu podium pojawiła się formacja Led Zeppelin z reedycją albumu "IV".

"Jeśli ktoś chce wiedzieć, jak robi się muzykę popularną najwyższej próby, jednocześnie nie zasysając tyłem mułu z dna rzeki i nie tracąc z oczu rudymentów aspektu artystycznego, po prostu musi tego posłuchać. Ameryki nikt tu nie odkrywa. Ale tak obrabiać dobrze znany przydomowy ogródek to też wielka klasa" - możecie przeczytać w naszej recenzji.

Listę najpopularniejszych singli otwiera Meghan Trainor z utworem "All About That Bass". Zaraz za nią uplasowała się Taylor Swift z singlem "Shake It Off", natomiast na trzecim miejscu znalazł się wspólny numer Calvina HarrisaJohna Newmana "Blame".

Zobacz teledysk do "All About That Bass":

"Sprawdź tekst "All About That Bass" w serwisie Tekściory.pl

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sprzedaż płyt | Taylor Swift

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje