Reklama

Reklama

Adele: Płyta "25" w serwisach streamingowych

Po siedmiu miesiącach od premiery płyta "25" Adele - największy bestseller 2015 r. - trafia wreszcie do serwisów streamingowych, takich jak np. Spotify, Apple Music czy Tidal.

Adele umieściła płytę "25" w serwisach streamingowych

Już w pierwszym tygodniu po premierze, album wielokrotnej laureatki nagrody Grammy i zdobywczyni Oscara za utwór "Skyfall" podbił w USA rekord sprzedaży. Słuchacze kupili 3,38 mln egzemplarzy płyty. Adele wypuściła płytę tylko do tradycyjnej sprzedaży i od czasu jej premiery sprzedało się około 20 mln egzemplarzy.

Tytuł wskazuje wiek artystki, w trakcie którego pracowała nad albumem. Promocję rozpoczęto 25 października, kiedy to ukazał się pierwszy, zwiastujący płytę singel "Hello", nawiązujący swym tytułem do znanego przeboju Lionela Richie. Teledysk do tego nagrania został wyreżyserowany przez Xaviera Dolana. Do tej pory zanotował 1,6 mld (!) odsłon.

Reklama

22 stycznia ukazał się kolejny singel - "When We Were Young". Na całą płytę składa się 11 utworów.

"Moja poprzednia płyta dotyczyła rozpadu, zaś gdybym miała nazwać ten album, byłaby to płyta o pogodzeniu się. Pogodzeniu się z samą sobą. Pogodzeniu się ze stratą czasu. Pogodzeniu się ze wszystkim, co zrobiłam i czego nie zrobiłam" - mówiła Adele o "25".

Do tej pory tylko "Hello", "Send My Love (To Your New Lover)" i "When We Were Young" były legalnie dostępne do odtworzenia w internecie. Dwa poprzednie albumy Adele - "19" i "21" - są obecnie dostępne w serwisach streamingowych, choć "21" został wstrzymany zaraz po swoim wydaniu.

"Wiem, że serwisy streamingowe to przyszłość dla muzyki, ale nie są jedynym sposobem na obcowanie z nią. Nie mogę być wierna czemuś, jeśli jeszcze nie wiem, jakie mam do tego podejście" - komentowała brytyjska gwiazda. 


Można przypuszczać, że powodem tak długiego zwlekania były pieniądze. Jak ujawnił niegdyś Geoff Barrow, muzyk Portishead, za 34 miliony odsłuchania utworów dostał równowartość około 10 tysięcy złotych. Muzycy jednogłośnie stwierdzili, że to zbyt mało.

Album "25" pojawił się w serwisach streamingowych w piątek, 24 czerwca. Nie należy jednak zakładać, że od tej pory Adele będzie udostępniała w streamingu wszystkie swoje płyty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje