Reklama

AC/DC: Angus Young wspomina zmarłego brata ze łzami w oczach. "To było najtrudniejsze"

Angus Young i Brian Johnson byli gośćmi programu "60 Minutes", w którym opowiedzieli o powrocie AC/DC, nowej płycie oraz stracie Malcolma Younga. Jego brat nie potrafił ukryć wzruszenia.

Angus Young opowiedział, jak wyglądały ostatnie dni jego brata Malcolma

Malcolm Young zmarł 18 listopada 2017 roku wieku 64 lat. Gitarzysta był jednym z założycieli AC/DC. Zespół zaczął działać w listopadzie 1973 roku. Muzyk występował na scenie do 2014 r. Wówczas zaczął cierpieć na demencję. Chorował również na raka płuc, jednak udało mu się szybko wygrać walkę z nowotworem.

Reklama

Wątek jego walki z chorobą poruszył Angus Young w trakcie wywiadu dla programu internetowego "60 Minutes".

"Myślę, że najtrudniejszą częścią nie była w tym przypadku śmierć, to było pewnego rodzaju zwieńczenie, ulga. Dużo gorsze było zaprzeczenie - to było najtrudniejsze. Wiedziałeś, że go znasz, ale widziałeś, jak powoli uchodzi z niego życie" - wspominał mający łzy w oczach lider AC/DC.

"Nawet do końca, gdy przy nim byłem... miał uśmiech na twarzy. To zawsze dawało mi radość. Mimo że był w fatalnym stanie, rzeczy sprawiały mu radość. I nadal ożywiał się, gdy grałem mu na gitarze. Próbował wtedy stukać stopą. Ale zawsze wiedziałem, że on tam jest. Więc to była wielka rzecz. Byłem z nim do ostatnich chwil" - opowiadał Angus.

Wokalista Brian Johnson dodał natomiast, że śmierć Malcolma Younga nastąpiła zbyt szybko.

Nowa płyta AC/DC "Power Up" ukazała się 13 listopada 2020 roku. 12 nowych utworów skomponowali grający na gitarach bracia Angus Young i Malcolm Young.

Grupa nagrywała płytę w składzie: wokalista Brian Johnson, gitarzysta Stevie Young (kuzyn Angusa i Malcolma) i wracający do składu basista Cliff Williams i perkusista Phil Rudd (grający w AC/DC w latach 1975-83 i 1994-2014).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Young Angus | AC/DC | Young Malcolm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje