10 lat Feel: Nie wolno się poddawać

Jesienią pojawi się czwarta płyta grupy Feel, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. "Jak mówią starzy górale, nigdy nie wolno się poddawać" - mówi Piotr Kupicha.

Na czele grupy Feel stoi Piotr Kupicha
Na czele grupy Feel stoi Piotr KupichaAKPA

O czwartej płycie zespołu dowodzonego przez Piotra Kupichę mówi się od wiosny 2013 roku. To wówczas pojawił się singel "Poczuj to" (ze względów prawnych związanych ze zmianą wytwórni sygnowany imieniem i nazwiskiem lidera). Kolejną piosenką zapowiadającą nowy album Feel była "Taki twój los" z czerwca 2014 r. Kilka miesięcy później poznaliśmy utwór "Lepiej być podobnym do nikogo", który promował film "Wkręceni 2".

Piosenka "Twoje włosy rozwiał wiatr!" premierę miała w Radiu RMF FM w środę (25 marca). W tym samym czasie opublikowano także teledysk do utworu, w którym możemy zobaczyć nowy wizerunek Piotra Kupichy.

"Płyta jest już prawie dopięta na ostatni guzik. Przede wszystkim gdzieś w naszej duszy jest takie poczucie, żeby nie były to dwie piosenki fajne a reszta to zapchajdziury. Jesteśmy kapelą, która pisze raczej przyjemnie i lekko, gramy z pazurem, ale nie przeginamy w stronę 'off', bo jesteśmy ludźmi pogodnymi" - powiedział Piotr Kupicha ekipie programu "Co za tydzień", która odwiedziła Feel na planie "Twoje włosy rozwiał wiatr!".

Katowicki kwartet powstał w 2005 roku z inicjatywy Kupichy. W tym roku formacja świętuje swoje 10-lecie. Przełomem w karierze był występ na Festiwalu w Sopocie w 2007 roku, kiedy to piosenka "A gdy jest już ciemno" dał zespołowi Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności. "W Sopocie byliśmy kompletnie niedoświadczeni" - wspomina tamte czasy Kupicha.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas