Reklama

Opole: Będzie wolność!

- Postaramy się ludzi uwolnić od stresów dnia codziennego - z rockową energią swój występ w konkursie "Premiery" na festiwalu w Opolu zapowiada grupa Freedom. Niby debiutanci, ale w składzie zespołu są muzycy dobrze znani na polskiej scenie.

Warszawsko-krakowską grupę tworzą muzycy znani z współpracy z gwiazdami polskiej sceny (m.in. Lady Pank, Natalia Kukulska czy Lipnicka&Porter). Wokalistą Freedom jest Łukasz "Gall" Gałęziowski, były lider zespołu Żandarm, z którym wygrał w konkursie Debiuty na festiwalu Opole 2002.

Reklama

W konkursie "Premiery" Freedom zaprezentuje utwór "Cud cywilizacji" (zobacz teledysk). Autorem kompozycji jest gitarzysta Michał Sitarski, a słowa napisał znany tekściarz Andrzej Mogielnicki, współpracujący przede wszystkim z Lady Pank.

- Piosenka jest bardzo przebojowa, chwytliwa, natomiast tekst nie jest do końca wesoły. Chodzi o te technologie, które nas tak naprawdę wiążą i sprawiają, że jesteśmy przytłoczeni laptopami, komórkami i innymi środkami komunikacji i przez to zamykamy się w sobie, zamiast się otworzyć i rozmawiać - opowiada INTERIA.PL wokalista Łukasz "Gall" Gałęziowski.

- Muzyka to szeroko pojęty rock, nacisk jest na przebojowość, na to, żeby to była muzyka, która zapadła w pamięci - przekonuje frontman Freedom.

Zobacz wywiad z wokalistą:

Dodajmy, że "Cud cywilizacji" to kolejny utwór z przygotowywanej debiutanckiej płyty Freedom.

Posłuchaj piosenek Freedom w serwisie Muzzo.pl.

Patronami medialnymi tegorocznego festiwalu w Opolu są: portal INTERIA.PL, radio RMF FM i tygodnik "TeleTydzień".

Sprawdź nasz raport specjalny Opole 2009.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Opole | muzyka | muzycy | wolność | Freedom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje