Reklama

Kruk razem z Arthurem Brownem

Charyzmatyczny muzyk i wokalista, jedna z chodzących legend rock'n'rolla, showman, na którym wzorowali się tacy artyści, jak Alice Cooper, Peter Gabriel czy Marilyn Manson, podczas ostatniego pobytu w Polsce zawiązał współpracę z hardrockową grupą Kruk.

"Jeśli wszystko dobrze się ułoży, to jesienią zagramy z zespołem Arthura mini trasę koncertową w naszym kraju. Jego koncerty to nie tylko muzyka, to przedstawienie. Mam także ogromną nadzieję, że zaśpiewa gościnnie na naszej najnowszej płycie, która ukaże się w przyszłym roku" - tak anonsuje temat współpracy z Brownem Piotr Brzychcy, gitarzysta Kruka.

Reklama

"Arthur zasiał w nas ogromną chęć do dalszej pracy przy muzyce, którą tak bardzo kochamy. Wspólny jam session pozostanie jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń w moim muzycznym życiu. Poza tym na samą myśl, że kiedyś, lata temu, w podobny sposób jammował z Arthurem jeden z moich ukochanych gitarzystów Jimi Hendrix, dostaję gęsiej skórki!" - kontynuuje muzyk.

Brzychcy wspomina także wcześniejsze spotkanie z artystą oraz ostatnie jam session.

"Z Arthurem Brownem poznaliśmy się po raz pierwszy w Dolinie Charlotty przy okazji 4. Festiwalu Legend Rocka. Pamiętam, że emanował niespotykanym spokojem i dało się odczuć, że jest całkowicie wyrwany z tego współczesnego, pędzącego na oślep świata. Zachwycał się przyrodą, medytował, fascynował się życiem i ludźmi. Artysta, filozof, melancholik i przede wszystkim dobry człowiek. Taki obraz po tamtym spotkaniu funkcjonował w moich wspomnieniach" - opowiada gitarzysta Kruka.

"Teraz, kiedy mieliśmy okazję w całkowicie przyjacielskiej i prywatnej atmosferze usiąść przy jednym stole okazało się, że ten mój obraz był ubogi. Arthur jest totalnym kosmitą... oderwanym od rzeczywistości, ale jednocześnie obdarzonym absolutnie mistyczną aurą, która jednoczy ludzi i daje im wiarę w wartości, którymi się dziś gardzi" - zakończył.

Największym przebojem Arthura Browna jest utwór "Fire" z płyty "The Crazy World of Arthur Brown" (1968).

Zobacz teledyski Kruka na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kruk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama